iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
Reklama - Intermarche Krotoszyn - SupermarketReklama - Poradnia Dobry Dietetyk - Piotr Kaźmierczak

Reklama - OSK AS Maria Maśniak
PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów

Autopromocja zakładki informatora ślubnego

Środa
19
wrzesień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nasze interwencje

"Jest trochę zabarwiona woda..."

2018-07-10 10:07:00

Mieszkańcy Koźmina Wlkp. i okolic narzekają na stan wody, która od kilku tygodni płynie z ich kranów. Jak widać na zdjęciu do przejrzystości jej trochę brakuje... - Strach! Tu chodzi o nasze zdrowie - alarmuje jedna z naszych Czytelniczek.

W sieci pojawiło się wiele zdjęć wody, która płynie z koźmińskich wodociągów. Niektóre publikujemy. Oczywiście opatrzone są komentarzami, często zawierającymi niecenzuralne określenia. Mieszkańcy sami zaczęli używać stwierdzeń, że z ich kranów płynie kawa, herbata czy piwo, wszystko w zależności od stopnia zabrudzenia cieczy. - Taka woda płynie na pewno od miesiąca, a może od dwóch. Po zgłoszeniu jest oczyszczana, ale na krótko leci czysta - informuje nas mieszanka Starego Rynku w Koźminie, ale podobna sytuacja jest w wielu miejscach w tej gminie.
- Nie znamy dnia, ani godziny, kiedy znowu taka się pojawi. Ostatnio byłam tak wściekła, bo była niedziela, sklepy zamknięte i nie zrobiliśmy zapasu wody, a oczywiście pijemy tę kupną. Ale w czym kąpać dzieci? Strach! tu chodzi o nasze zdrowie. Mamy dwójkę małych dzieci. Naprawdę strach - mówi oburzona kobieta.
 
Tymczasem prezes Koźmińskich Usług Komunalnych uspokaja. - Jest trochę zabarwiona woda, ale to są sprawy technologiczne. W tej chwili mamy bardzo duży rozbiór wody. Surową wodę mamy tak zanieczyszczoną. Nasze urządzenia idą na 100 procent i do końca nie można jej oczyścić, tak jakby się chciało - wyjaśnia Dariusz Olejnik. - To głupi okres, bo przez dwa tygodnie był duży rozbiór wody, bo gorąco. Teraz chmurki idą, będzie chłodniej i sytuacja się poprawi. To są zanieczyszczenia humusowe, torf. My z 300 metrów ciągniemy wodę, dodajemy różnych chemikaliów, żeby ją oczyścić, ale przy dużym rozbiorze, tak do końca się to nie udaje. Jakość wody teraz się poprawi, to gwarantuję. Prezes dodaje także, iż w stacji uzdatniania będą montowane dodatkowe urządzenia, które mają w przyszłości poprawić jakość wody. - Ta która płynie w kranach jest bezpieczna. Nie jest skażona, sanepid ją bada i mieści się w parametrach - kończy.
 
 
 Fotorelacja


Źródło: fot. Facebook


Reklama - Stomatologia Żukowski lek. stom. Michał Żukowski stomatologia ogólna


Reklama - EUROWARSZTAT Kaczmarek
Reklama - Ubezpieczenia Zduny Ryszard Teodorczyk


Zamów taxi w Krotoszynie
Informator Budowlany w gazecie internetowej iKrotoszyn.pl


Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecie


Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecie


sławomir Glód
LOMBARD SMOK


iKrotoszyn.pl reklamy iKrotoszyn.pl reklama w sieci gazet