iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


AUTOPROMOCJA - Zamów reklamę internetową! na iKrotoszyn.pl


Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama internetowa w gazecie
Środa
24
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
29
Koźmin Wlkp.

"Mądrzy cyfrowi"

2019-02-08 14:02:00

Zdjęcie: Monika Raś; SP 1 Koźmin Wielkopolski
W czasie pierwszego tygodnia ferii zimowych w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wielkopolskim zostały zrealizowane warsztaty dla klas VI w ramach projektu "Mądrzy cyfrowi".

To pierwszy ogólnopolski program, którego głównym celem jest edukacja uczniów w zakresie wartości połączona z podnoszeniem ich kompetencji cyfrowych i rozwijaniem postaw odpowiedzialności społecznej. Projekt powstał przy realizacji Fundacji “ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, przy wsparciu Google.org.
W bezpiecznym poruszaniu się i odnajdywaniu właściwych dróg w świecie nowych technologii, potrzebne są wszystkim pewne drogowskazy czyli wartości, którymi należy się kierować. To one określają w jaki sposób postępujemy i jak traktujemy innych, będąc zarówno online, jak i offline. Zasady te powinny być postawione na równi z kompetencjami cyfrowymi, aby żyć bezpiecznie i szczęśliwie w naszym świecie. Dlatego młodzież w tym projekcie miała szansę, aby w twórczy sposób rozwinąć swoje umiejętności cyfrowe, korzystając z nich w praktyczny sposób przy realizacji projektów społecznych.

Podczas zajęć młodzież z klasy VI a i VI b została wprowadzona w świat wartości, takich jak: szacunek, życzliwość, empatia, uczciwość, mądrość oraz odwaga cywilna. Każdego dnia zajęcia prowadzone były w oparciu o cykl opowiadań z tomu „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”. Uczniowie w kreatywny sposób poznawali wartości, dyskutowali o nich, a także uczyli się podczas ćwiczeń praktycznych np. odgrywając scenkę „sąd nad Piotrkiem” (na podstawie opowiadania „Burza”), ich rozpoznawania i nazywania. Część praktyczna warsztatów uzmysłowiła uczniom jak w codziennym życiu umiejętnie okazywać uczucia i jakimi wartościami się kierować. Jednocześnie podczas warsztatów uczniowie zdobywali i rozwijali kompetencje cyfrowe w zakresie kilkunastu narzędzi cyfrowych w tym m.in. Dokumenty Google, Formularze Google, Mentimeter, Canva, Padlet, Kahoot, Pixlr, Thinglink. Poprzez zdobyte umiejętności cyfrowe młodzież uczyła się tworzenia oraz obrabiania grafik i zdjęć czy zasad bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Na bazie zdobytej wiedzy uczestnicy warsztatów stworzą projekty społeczne, które następnie samodzielnie będą realizować przez sześć tygodni. W tym czasie będą wspierani przez nauczycieli w procesie przygotowania prezentacji projektu społecznego, która będzie przedstawiona na forum placówki i w Internecie. Następnie praca uczniów zostanie przesłana na konkurs, gdzie nastąpi rozstrzygnięcie, który projekt jest najlepszy i najciekawszy.

Zajęcia z młodzieżą prowadzili nauczyciele z koźmińskiej Jedynki: Paulina Janicka, Monika Raś, Elżbieta Wojtkowiak, Hanna Szymura, Izabela Weichbrodt, którzy w ramach programu zostali wcześniej odpowiednio przeszkoleni i przygotowani (poprzez kurs on-line z metodyki nauczania wartości moralnych oraz na temat wybranych narzędzi cyfrowych).

Wcześniej młodzież klasy VI b brała już udział w programie edukacyjnym „Wychowanie przez czytanie”, gdzie w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną dotyczącą wartości moralnych zdobyli wyróżnienie za przygotowany film pt. „Przyjaźń”.

Organizatorem programu była również Fundacja „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”, do której wpłynęło 150 prac przygotowanych przez uczniów szkół podstawowych biorących udział w programie.

- Wdrożenie w szkole ogólnopolskiego programu „Mądrzy Cyfrowi” daje uczniom możliwość podniesienia ich kompetencji cyfrowych i rozwijanie postaw odpowiedzialności społecznej. Ogromny w tym wkład kompetentnej, oddanej i zaangażowanej kadry pedagogicznej, która realizuje innowacyjne pomysły wzbogacając ofertę szkoły - mówi dyrektor szkoły Jacek Zawodny.

 

 
 

 
Fotorelacja


Źródło: Paulina Janicka, Monika Raś, Elżbieta Wojtkowiak


Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


Reklama - Intermarche Krotoszyn - SupermarketReklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebraiKrotoszyn.pl reklamy Szukasz pracwonika? Znajdź go z Nami!