iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Ogłoszenie - Jan Dziedziczak kandydat na europosła

Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA


Patronat Medialny - Targi Export Expo

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT


Reklama - OSK AS Maria MaśniakReklama - Kredyty Krotoszyn - FinUP Partner - Tomasz Gierko

Reklama - Bar u Żaby - Kurczak z Rożna - Smażalnia Ryb

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Czwartek
23
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31
Krotoszyn

"Normalne" spotkanie

2017-11-10 08:04:00

Zdjęcie: W. Wronecki/P. Górski
Współczesny świat trudno sobie wyobrazić bez normalizacji i norm, które obecne są w prawie wszystkich dziedzinach życia, znacznie wykraczając poza tradycyjną domenę techniki.

W miniony wtorek w I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie odbyła się konferencja dla dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych, nauczycieli przedmiotów zawodowych i kadry zarządzającej w oświacie pt. „Edukacja normalizacyjna w szkole zawodowej”.

Było to już trzecie spotkanie w Krotoszynie poświęcone temu zagadnieniu. Dwa poprzednie seminaria pt. „Normalizacja nie tylko dla inżynierów” oraz „Porządkowanie świata, czyli od normowania do normalizacji” były dedykowane uczniom szkół ponadgimnazjalnych i nauczycielom przedmiotów zawodowych. Wtorkowa konferencja była adresowana głównie do dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych, nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz kadry zarządzającej oświatą.

Organizatorem konferencji było Starostwo Powiatowe w Krotoszynie i Polski Komitet Normalizacyjny. Patronatem honorowym wydarzenie objął Starosta Krotoszyński Pan Stanisław Szczotka, a medialnym czasopismo MyZawodowcy.

 

W pierwszej części wykładu dr inż. Zygmunt Niechoda przedstawił najważniejsze zagadnienia dotyczące normalizacji w różnych dziedzinach życia. Wskazał również wymierne korzyści płynące z stosowania norm. Zgromadzeni zapoznali się także z zasadami tworzenia norm i aspektami podejścia do normalizacji.

W drugiej części konferencji ekspert omówił podstawę programową w zakresie edukacji normalizacyjnej. Dzięki staraniom Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, wspieranym przez takie instytucje jak ORE czy ŁCDNiKP, w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 marca 2017 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia w zawodach. W części II do podstawy programowej istniejącego przedmiotu: „Podejmowanie i prowadzenie działalności gospodarczej” (PDG) został wprowadzony p.12): Uczeń: stosuje zasady normalizacji. Zapis ten jak podkreślał kilkakrotnie dr Niechoda jest jednak bardzo enigmatyczny i nie obejmuje oceny zgodności. To do szkoły należy opracowanie konkretnego programu kształcenia. Należy podkreślić, ze nie chodzi tu o uczenie się na pamięć treści norm w poszczególnych zawodach, ale o znajomość zasad i ukształtowanie umiejętności wyszukiwania i prawidłowego stosowania właściwych norm i procedur oceny zgodności.

Zostały także przedstawione przykładowe propozycje rozwiązań w zakresie realizacji treści programowych dla nowej podstawy.

Przedsięwzięcie wsparł Bank Spółdzielczy w Krotoszynie. W konferencji wzięli udział: wicestarosta Krotoszyński - Paweł Radojewski, wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Krotoszynie – Barbara Wiatrak, dyrektor Samorządowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli - Mariola Kaźmierczak, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kępnie – Andrzej Jóźwik, naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Pleszewie – Sławomir Sobczyk, naczelnik Wydziału Promocji i Współpracy UM w Krotoszynie dr Jacek Kępa, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego, kępińskiego i pleszewskiego, nauczyciele przedmiotów zawodowych, przedstawiciele Polskiego Komitetu Normalizacyjnego: dr inż. Zygmunt Niechoda, Paweł Górski – pełnomocnik prezesa PKN ds. Polityki Edukacyjnej, przedstawiciele Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Krotoszynie w osobach Przemysław Wójcik i Waldemar Wronecki.
Fotorelacja


Źródło: P.Wójcik/ikrotoszynOgłoszenie - Witold Tomczak kandydat na posła do europarlamentu

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra KaletyReklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama - SEZAM VOX KROTOSZYN - SKŁADY BUDOWLANE


Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebraiKrotoszyn.pl reklamy Szukasz pracwonika? Znajdź go z Nami!