iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


AUTOPROMOCJA - Zamów reklamę internetową! na iKrotoszyn.pl


Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama internetowa w gazecie
Środa
24
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
29
Krotoszyn

"Wjeżdżacie walcem w żywą tkankę osiedla, nie patrząc kto tam mieszka!"

2019-05-09 09:05:00

Wiele emocji wzbudziło wczorajsze spotkanie mieszkańców Rady Osiedla nr 4 w Krotoszynie. A wszystko za sprawą budowy dróg Rybiej, Żabiej, Żurawiej i Słowiczej, pomiędzy Kopieczkami, a Szosą Benicką.

W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu mieszkańców oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Krotoszynie z burmistrzem Franciszkiem Marszałkiem na czele. 

Temat dotyczył planowanej budowy wspomnianych dróg. Mieszkańcy obawiają się, że te - dotąd spokojne ulice - staną się trasą alternatywną dla pojazdów jadących z Jarocina w kierunku Kobylina. - Występują tam dwie kategorie dróg: dojazdowe i lokalne. W przypadku tych pierwszych, szerokość minimalna pasa drogowego - jak mówił Michał Kurek, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie - wynosi 10 metrów. Dla tych drugich jest to 12 m.

Zdaniem mieszkańców w tym też jest problem, bowiem nie widzą oni różnicy pomiędzy tymi ulicami. - Dlaczego nie mogą one być takiej samej kategorii? - pytali. Problem jest bowiem w tym, że w przypadku 12-metrowego pasa drogowego, zabraknie miejsca na jego poszerzenie, a co za tym idzie, miasto będzie musiało wykupić od mieszkańców część gruntów, aby można było wybudować nową ulicę. Ci jednak nie wyrażają na to zgody.

W takim jednak przypadku - jak mówił jeden z mieszkańców pas drogowy będzie przebiegał tuż pod ich oknami. - Nam wychodzi, że pas drogowy jest metr za naszymi ogrodzeniami. To ja pana zaproszę, niech się pan wyśpi u mnie po wybudowaniu tej drogi - padło w kierunku burmistrza.

Stąd, mieszkańcy są nawet w stanie zrezygnować - na przykład - z chodnika po jednej stronie ulicy. Zwężenie pasa drogowego jest jednak możliwe tylko w przypadku zmiany kategorii, w tym przypadku ulicy Rybiej z lokalnej na dojazdową. - My tam mamy spokój, ale jeżeli tamtędy naturalnie pójdzie ruch, to już o godzinie czwartej nie będzie mnie budził śpiew ptaków, a przejeżdżające samochody - stwierdził mieszkaniec. Inny z kolei dodał: wjeżdżacie walcem w żywą tkankę osiedla, nie patrząc kto tam mieszka!

 

Podczas zebrania zarzucono lokalnej władzy brak konsultacji przed opracowaniem koncepcji, bowiem nie został sporządzony - jak stwierdzono - protokół z jej przebiegu. Stąd spotkanie zakończyło się zapowiedzią kolejnych konsultacji społecznych związanych z budową wspomnianych dróg. Mają się one odbyć w ciągu najbliższych tygodni. 

 

 

 

 
Fotorelacja
Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


Reklama - Intermarche Krotoszyn - SupermarketReklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebraiKrotoszyn.pl reklamy Szukasz pracwonika? Znajdź go z Nami!