iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Reklama internetowa w gazecie
Krotoszyn

1929 - 2019, jubileusz Astry Krotoszyn

2019-06-04 14:06:00

W tym roku przypada 90. rocznica powstania Krotoszyńskiego Klubu Sportowego Astra Krotoszyn, dziś kojarzonego głównie z piłką nożną. Trzeba jednak pamiętać, że początki były zupełnie inne...

Ten najstarszy w Krotoszynie klub sportowy założony w 1929 roku posiadał wiele sekcji. Wśród nich były: pływacka, lekkoatletyczna, piłki nożnej, kręglarska, łyżwiarska, kolarska, tenisa stołowego i ziemnego, bokserska, motorowa oraz siatkówki i koszykówki. Na początku klub rywalizował z funkcjonującymi w Krotoszynie stowarzyszeniami sportowymi, np. z Sokołem. 

Burzliwa  historia Polski i II wojna światowa sprawiła, że działalność klubu została przerwana i reaktywowano ją w połowie 1946 roku. Jednak i ten okres nie przyniósł stabilizacji. Astra kilkakrotnie zmieniała swoją nazwę na: Robotniczy Klub Sportowy Orkan, Gwardia, Spójnia, Sparta i KS Zjednoczeni. Do nazwy pierwotnej nazwy Astra powrócono dopiero w 1970 roku. Dziś ten krotoszyński klub tworzą przede wszystkim piłkarze (we wszystkich kategoriach wiekowych) oraz w mniejszym stopniu młode siatkarki.

 

W roku jubileuszu zarząd KKS Astra przygotowuje dla swoich fanów kilka imprez. O jednej z nich już pisaliśmy na naszych łamach. - W sobotę, 22 czerwca na krotoszyńskim stadionie odbędzie się festyn, na który już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców Krotoszyna i okolic. Będzie to z pewnością świetna zabawa - mówi Mariusz Ratajczak, prezes klubu. Kolejną planową imprezą będzie huczna prezentacja wszystkich drużyn Astry. - To wydarzenie odbędzie się na przełomie sierpnia i września. Przedstawione zostaną wszystkie nasze drużyny, we wszystkich kategoriach wiekowych. Będzie można więc poznać wszystkich naszych zawodników, począwszy od żaków, a skończywszy na seniorach. Wówczas planujemy także - w tym jubileuszowym roku - uhonorować żyjących prezesów Astry - mówi M. Rataczak. Wśród imprez w ramach 90-lecia klubu przewidziano także wrześniowy mecz oldboyów, a także tradycyjny już młodzieżowy turniej piłkarski Astra Cup.

 

Przeczytaj także:

Jubileusz Astry Krotoszyn pod naszym patronatem!

 
 Reklama - Sprzedaż opału - Skup złomu - Usługi transportowe - Krotoszyn

Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebraiKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl