iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAMRynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

-->
Reklama internetowa w gazecie
Czwartek
21
luty
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
25
26

Reklama internetowa w gazecie
Krotoszyn

Biblioteka w szpitalu

2019-01-17 14:24:27

Bajki dla dzieci, publikacje popularnonaukowe dla młodzieży, powieści przygodowe, komiksy, tomiki wierszy dla najmłodszych - znalazły się wśród książek, które krotoszyński szpital otrzymał bezpłatnie w ramach rządowego projektu "Z książką zdrowiej!"

Książki dla najmłodszych i nastolatków trafią na oddział dziecięcy. Będą mogły z nich korzystać dzieci i młodzież. Warto też zachęcić rodziców, by czytali je swoim pociechom podczas ich przebywania w szpitalu, i tym samym choć na moment odwrócili uwagę małych pacjentów od choroby.

 

W ramach akcji, w podarowanym szpitalowi księgozbiorze, liczącym blisko 200 egzemplarzy, znalazły się również pozycje dla dorosłych. Są to wydawnictwa bardzo zróżnicowane pod względem gatunkowym. Są więc powieści obyczajowe i fantastycznonaukowe, kryminały, romanse, książki o tematyce historycznej, sporo literatury faktu, publikacje biograficzne, literaturę religijną, ale także klasykę literatury pięknej. Te pozycje będą do dyspozycji pacjentów na Oddziale Onkologii Klinicznej.

 

Z książką zdrowiej! to wspólny projekt Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Zdrowia oraz Państwowego Instytutu Wydawniczego. Książki pochodzą z różnych wydawnictw. Pod koniec 2018 r. trafiły do ok. 500 szpitali w całej Polsce - w tym również do Krotoszyna - z przeznaczeniem dla chorych leczących się na oddziałach dziecięcych i onkologicznych.

W liście przewodnim akcji czytamy: Chcielibyśmy, aby służyły one pacjentom, aby ich lektura poprawiła stan ducha i urozmaicała ciężki czas, jakim jest zawsze pobyt w szpitalu. Już starożytny grecki filozof Demokryt podkreślał, że książki są lekarstwem dla umysłu. (...) Liczymy, że książki przekazane pacjentom oddziałów onkologicznych oraz dziecięcych będą długo i dobrze służyć. "Cieszymy się, że pacjenci sięgają po książkę. Nic nie wspiera procesu leczenia lepiej niż dobra książka i pozytywne nastawienie" - podkreślają pomysłodawcy naszej akcji.
 
Książki na obu oddziałach zostaną odpowiednio oznakowane, będzie można je czytać podczas hospitalizacji. Powstanie też krótki regulamin wypożyczania, będą dla nich odpowiednie szafki. Biblioteczki rozpoczną swoją działalność w lutym.

 
 Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - EUROWARSZTAT Kaczmarek
Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne


Reklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket

Autopromocja ikrotoszyn.pl

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra


Reklama internetowa w gazecie

Reklama internetowa w gazecie

iKrotoszyn.pl reklamy Szukasz pracwonika? Znajdź go z Nami!