31

Krotoszyn

Bili się o kasę!

2018-04-06 08:04:00

W czwartek odbył się finał drugiej edycji konkursu "Bitwa o kasę", którego organizatorem był Bank Spółdzielczy w Krotoszynie. Uczestnicy drugiego etapu zmagań spotkali się na sali gimnastycznej ZSP nr 2 w Krotoszynie, aby wyłonić zwycięzców bitwy.

W finałowej bitwie uczestnikom dopingowali przedstawiciele władz samorządowych: starosta krotoszyński Stanisław Szczotka, jego zastępca Paweł Radojewski, burmistrzowie: Krotoszyna - Franciszek Marszałek, Kobylina - Tomasz Lesiński, Sulmierzyc - Dariusz Dębicki, Zdun - Tomasz Chudy oraz naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu w powiecie - Przemysław Wójcik, dyrektorzy szkół, nauczyciele i dyrektorzy oddziałów Banku Spółdzielczego.

Konkurs rozpoczął się w listopadzie ubiegłego roku. W końcu przyszedł ten moment, aby spotkać się z zawodnikami i ostatecznie rozstrzygnąć wynik bitwy.

Do konkursu przystąpiło 19 szkół z powiatu krotoszyńskiego – 12 podstawowych i siedem ponadgimnazjalnych. W pierwszym etapie udział wzięło ponad 100 uczestników. Każdy z nich miał szansę awansu do drugiego etapu. W finale spotkało się 36 zawodników – zwycięzców etapów wewnątrzszkolnych, aby zawalczyć o finałowe podium.

- miejsce III zajął Marek Furman - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krotoszynie

Finaliści walczyli o nagrodę pieniężną. Nagrodzeni zostali zwycięzcy – I, II, i III miejsca, w dwóch grupach – szkół podstawowych i szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięzcy otrzymali odpowiednio 700 zł, 600 zł i 500 zł. Kasa dla zwycięzców, to nie wszystko. Nagroda pieniężna w wysokości 700 zł trafiła także do szkoły uczestnika, który zajął pierwsze miejsce.

Oprócz tego, na uczestników czekały jeszcze nagrody rzeczowe. Wszyscy ci, którzy aktywnie korzystali z konta w banku, czy też wzięli udział w popularyzacji oszczędzania – nie tylko zagwarantowali sobie pewne punkty w konkursie, ale i wywalczyli dla siebie dodatkową nagrodę.

Finał konkursu, czyli drugi etap konkursu, składał się z dwóch części – obowiązkowej w formie testu oraz dodatkowej, która trwała od listopada 2017 r. do końca lutego bieżącego roku w ramach zadań dodatkowych, a podczas finału naliczone zostały zarobione punkty. O kolejności miejsc w każdej z grup decydowała ilość zdobytych punktów.

Nad przebiegiem finału czuwała komisja konkursowa w następującym składzie:

• Karolina Grzelak - Dyrektor Oddziału Banku w Zdunach
  • Romuald Nawrocki - Dyrektor Oddziału Banku w Krotoszynie
  • Monika Figielek - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krotoszynie
  • Ewa Poczta- Szczepańska - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wlkp.
  • Joanna Robaczyk - I Liceum Ogólnokształcące w Krotoszynie

Na rozwiązywanie testu uczestnicy mieli 40 minut, w tym czasie musieli odpowiedzieć na 35 konkursowych pytań. Podczas, gdy komisja sprawdzała poprawność rozwiązanych testów, naliczała punkty oraz sumowała wyniki, uczestnicy oraz zaproszeni goście korzystali z poczęstunku, który specjalnie na tę okazję przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie.