iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Reklama - Wynajem busów i lawet - tel. +48 601-855-910
PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie PsówInformacja na temat możliwości reklamy w informatorze ślubnym
Informacja jak stworzyć prostą stronę www wraz z numerem kontaktowym

Autopromocja zakładki informatora ślubnego


Z powiatu

Blisko 6 tysięcy zachorowań. To dużo czy mało?

2018-02-27 10:02:00

Od początku roku w powiecie krotoszyńskim odnotowano blisko 6 tys. przypadków zachorowań na grypę oraz infekcji grypopodobnych. Póki co, paniki nie ma, ale najgorsze dopiero przed nami...

Dokładnie od 1 stycznia do 22 lutego wspomnianych zachorowań było 5 605. - Jest to liczba porównywalna z latami ubiegłymi. Stąd nie można mówić o wzmożonej zachorowalności - mówi Natalia Snadna, kierownik oddziału nadzoru i rzecznik prasowy PSSE w Krotoszynie.

Najwięcej, bo 2 155 odnotowano ich w przedziale wiekowym 15-64 lata. We wspomnianym okresie do szpitala, z objawami grypy, trafiło 116 osób, w tym 46 do czwartego roku życia. - Te skierowania wynikały stąd, że były powikłania ze strony układu oddechowego - dodaje S. Snadna. 

Trzy przypadki gryp zostały potwierdzone wirusologicznie. U trzylatka stwierdzono wirus typu A (podtyp H1N1), u czterolatka wirus typu B oraz u 14-tka wirus typu B. Wszyscy opuścili już szpital.

Warto zauważyć, że w okresie ferii zachorowalność na grypę i infekcje grypopodobne zmalała. - Od 16 do 22 lutego liczba przypadków jest o ponad 100 mniejsza, niż w okresach wcześniejszych. Była mniejsza możliwość zakażenia, bowiem dzieci nie uczęszczały do szkoły - tłumaczy przedstawicielka krotoszyńskiego sanepidu. Najgorsze jednak może być przed nami. - Przełom lutego i marca, można powiedzieć, jest okresem wzrostu zachorowań na grypę. Może być tak, że fala wzrostu zachorowań przyjdzie w marcu. Aura sprzyja zachorowaniom. Nie każdy zwraca uwagę na ubiór, picie ciepłych napojów. Dobrą obroną przed zachorowaniem są szczepionki przeciw grypie, która jest modyfikowana co roku - wyjaśnia N. Snadna.

 

W związku z zachorowalnością na grypę odwiedziny pacjentów w krotoszyńskim szpitalu zostały ograniczone do jednej osoby, która może przebywać przy pacjencie. Taka sytuacja ma miejsce we wszystkich oddziałach z wyjątkiem chirurgi.Reklama - OSK AS Maria MaśniakReklama - EUROWARSZTAT Kaczmarek
Reklama - intermarche


sławomir Glód


Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecie

Autopromocja ikrotoszyn.pl

Reklama internetowa w gazecieLOMBARD SMOK


iKrotoszyn.pl reklamy iKrotoszyn.pl reklama w sieci gazet