iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama - Biuro Podatkowo-Prawne Casus

Reklama - OSK AS Maria Maśniak
PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie PsówInformacja na temat możliwości reklamy w informatorze ślubnym
Informacja jak stworzyć prostą stronę www wraz z numerem kontaktowym

Autopromocja zakładki informatora ślubnego

Poniedziałek
17
grudzień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
28
29
30

Wywiad

„Burmistrz grał na czas”

2017-11-13 14:11:00

O wątpliwościach związanych z funkcjonowaniem krotoszyńskiej hali sportowej, finansach, nepotyzmie i układach; potencjale lokalnych firm, który władze wykorzystują w taki, a nie inny sposób, a także o przegranych wyborach na burmistrza Kobylina przez kandydata z ramienia PiS, opowiada na naszych łamach - senator Łukasz Mikołajczyk.

- Jest Pan, chyba najczęściej odwiedzającym Krotoszyn parlamentarzystą. Jak Pan ocenia miasto i mieszkańców z perspektywy ostatnich lat?

- Krotoszyn i jego mieszkańców obserwuję nie tylko z perspektywy ostatnich lat. Mam rodzinę w Krotoszynie, Kobylinie i Dzierżanowie. Z sentymentem wspominam czasy, w których odwiedzałem kuzynów w czasach dzieciństwa. Krotoszyn zmienia się. Czy te zmiany idą tylko w dobrym kierunku i we właściwym tempie? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Wartością Krotoszyna są jego mieszkańcy. To wyjątkowi ludzie. Z uwagą i dumą śledzę sukcesy krotoszyńskich sportowców, cieszą mnie osiągnięcia zdolnej młodzieży i utalentowanych dzieci. Z pewnością Krotoszyn może być też dumny z rozwoju miejscowych przedsiębiorstw. Wiele z nich osiąga sukcesy ogólnopolskie i międzynarodowe. Mam jednak wrażenie, że potencjał ten, zarówno dotyczący spraw gospodarczych jak i mieszkańców, jest niewykorzystany przez lokalne władze. Mam wrażenie, że niektórzy traktują swoje urzędy nie jak służbę obywatelom, ale jako możliwość do załatwiania prywatnych spraw i realizacji podróży.

 

- Jak układa się współpraca z lokalnymi samorządami?

- Współpraca z samorządami funkcjonuje i w sprawach generalnych dla dobra Krotoszyna należy się porozumieć, nawet ponad podziałami. Jednak jakość tej współpracy pozostawia wiele do życzenia.

 

- Podczas jednej z konferencji prasowych wspomniał Pan o opieszałości krotoszyńskiego burmistrza w sprawie zapytań dotyczących tutejszej nowej hali. Wówczas niewiele Pan w tym temacie powiedział. Dziś możemy dowiedzieć się więcej?

- Od wielu miesięcy prosiłem o udostępnienie dokumentacji celem rozwiania wątpliwości. A te istotnie są. Mam wrażenie, że Burmistrz grał na czas, a kiedy został postawiony pod ścianą nie zgodził się na udostępnienie materiałów mojemu pełnomocnikowi. Uważam, że wszelkie sprawy dotyczące wydatkowania środków publicznych przez samorządy muszą być transparentne. Mieszkańcy Krotoszyna mają prawo wiedzieć, co dzieje się z ich pieniędzmi, jaka jest kondycja finansowa gminy, w jakim stopniu będzie ona zadłużana i na jaki cel. Przejrzysta musi też być polityka kadrowa, która wyklucza nepotyzm i układy. Sprawa hali musi zostać ostatecznie wyjaśniona, a ewentualne nieprawidłowości wskazane i rozliczone.

 

- Nie możemy nie zapytać o wynik wyborów uzupełniających w Kobylinie. Jak Pan senator ocenia ich wynik?

- Nie ukrywam że wynik wyborów nas nieco zaskoczył. Powiedzmy sobie jednak szczerze: w wyborach lokalnych znacznie większe szanse mają ludzie rozpoznawalni, którzy funkcjonują już w samorządzie lokalnym. W drugiej turze znaleźli się kandydaci, których mieszkańcy gminy znali doskonale. Wynik ten daje nam też sygnał, że jeszcze bardziej musimy zintensyfikować nasze działania w gminie Kobylin. Szanujemy wynik wyborów i oczywiście serdecznie gratuluję nowemu Burmistrzowi.Reklama - Centrum Rolno-Ogrodnicze w Krotoszynie - Centnas


Reklama - Serwis felg - prostowanie, spawanie i odnowa
Reklama - EUROWARSZTAT Kaczmarek
Reklama - Ubezpieczenia Zduny Ryszard Teodorczyk


sławomir Glód
LOMBARD SMOK


Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecie

Autopromocja ikrotoszyn.pl

Reklama internetowa w gazecie

iKrotoszyn.pl reklamy iKrotoszyn.pl reklama w sieci gazet