iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - Pralnia LAGUNA Łukasz Kaczmarek

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT


Reklama - Kredyty Krotoszyn - FinUP Partner - Tomasz GierkoPARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Reklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket

Reklama internetowa w gazecie
Piątek
22
marzec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
24
25
26
27
28
29

Reklama internetowa w gazecie
Krotoszyn

Co szpital otrzymał od WOŚP-u?

2019-01-10 09:01:00

Zdjęcie: Pielęgniarki na oddziale noworodkowym
Po raz pierwszy oddział noworodkowy krotoszyńskiego szpitala doposażony został w sprzęt zakupiony przez Fundację Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w 1995 r. Przekazano wówczas lampę do fototerapii noworodków i stanowisko do resuscytacji. W sumie sprzęt ten kosztował ponad 17 tys. zł.

Uczestnicząc w 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (13 stycznia 2019) warto sobie uświadomić i przypomnieć, jaki sprzęt od WOŚP otrzymały krotoszyńskie oddziały - noworodkowy i dziecięcy, a także pogotowie ratunkowe.

Trudno wymienić wszystkie dary, skoncentrujemy się więc na najważniejszych. W sumie było ich 61 na kwotę ponad 340 tys. zł. Szpital otrzymywał dary od Fundacji trzynastokrotnie. Część starszego sprzętu, na skutek wyeksploatowania, obecnie nie jest już używana.   

W 1998 r. Fundacja przekazała ówczesnej Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Krotoszynie sprzęt umożliwiający ratowanie dzieci w wypadkach i nagłych zdarzeniach. Były to m.in. laryngoskop, resuscytator, 2 deski ortopedyczne, 2 kołnierze ortopedyczne, nosze.

W 2000 r. po raz pierwszy dar w postaci pulsoksymetru otrzymał oddział dziecięcy. W 2003 r. dla tego oddziału kolejnym sprzętem był ssak elektryczny, 3 pompy infuzyjne, inhalator i glukometr. W 2004 r. - kardiomonitor i ciśnieniomierz. W 2018 r. oddział dziecięcy został doposażony w 13 łóżeczek dziecięcych, cztery łóżka młodzieżowe, po dwa kardiomonitory i pulsoksymetry.

- Wróćmy jeszcze na oddział noworodkowy. W 2000 r. WOŚP przekazała tam stanowisko do resuscytacji noworodków, rok później - urządzenie do przesiewowego badania słuchu. Oddział w Krotoszynie uczestniczy w Programie Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków w Polsce, jaki stworzony został przez Fundację - informuje Sławek Pałasz, rzecznik prasowy SP ZOZ w Krotoszynie.

Pomiędzy 2005 a 2018 r. oddział dla nowo narodzonych dzieci Orkiestra grała siedmiokrotnie. - Otrzymaliśmy m.in. dwa inkubatory, stanowisko do resuscytacji, komputerowe oprogramowanie do obsługi badań słuchu, aparat do badania słuchu, wagę noworodkową, lampę zabiegową - dodaje rzecznik. Od 2018 r. najmłodszym sprzętem jest kolejny aparat do badania słuchu oraz bilirubinometr – urządzenie, które pozwala na bezinwazyjne zbadanie poziomu bilirubiny u noworodkach. Wcześniej, aby dokonać takiej diagnostyki trzeba było pobrać krew od maluszków. 

- Trzeba podkreślić, że zawsze sprzęt kupowany przez Fundację i trafiający do naszego szpitala był aparaturą niezwykle nowoczesną, z najwyższej półki pod względem jakościowym - kończy S. Pałasz.

 

 Fotorelacja

Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - EUROWARSZTAT Kaczmarek
Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne


-->
W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Autopromocja ikrotoszyn.pl

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra


Reklama internetowa w gazecie

Reklama internetowa w gazecie

iKrotoszyn.pl reklamy Szukasz pracwonika? Znajdź go z Nami!