iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama - SEZAM VOX KROTOSZYN - SKŁADY BUDOWLANE

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT


Reklama - OSK AS Maria MaśniakReklama - Kredyty Krotoszyn - FinUP Partner - Tomasz Gierko

Reklama - Bar u Żaby - Kurczak z Rożna - Smażalnia Ryb

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wtorek
21
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
27
28
29
30
31

Reklama internetowa w gazecie
Krotoszyn

Co szpital otrzymał od WOŚP-u?

2019-01-10 09:01:00

Zdjęcie: Pielęgniarki na oddziale noworodkowym
Po raz pierwszy oddział noworodkowy krotoszyńskiego szpitala doposażony został w sprzęt zakupiony przez Fundację Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w 1995 r. Przekazano wówczas lampę do fototerapii noworodków i stanowisko do resuscytacji. W sumie sprzęt ten kosztował ponad 17 tys. zł.

Uczestnicząc w 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (13 stycznia 2019) warto sobie uświadomić i przypomnieć, jaki sprzęt od WOŚP otrzymały krotoszyńskie oddziały - noworodkowy i dziecięcy, a także pogotowie ratunkowe.

Trudno wymienić wszystkie dary, skoncentrujemy się więc na najważniejszych. W sumie było ich 61 na kwotę ponad 340 tys. zł. Szpital otrzymywał dary od Fundacji trzynastokrotnie. Część starszego sprzętu, na skutek wyeksploatowania, obecnie nie jest już używana.   

W 1998 r. Fundacja przekazała ówczesnej Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Krotoszynie sprzęt umożliwiający ratowanie dzieci w wypadkach i nagłych zdarzeniach. Były to m.in. laryngoskop, resuscytator, 2 deski ortopedyczne, 2 kołnierze ortopedyczne, nosze.

W 2000 r. po raz pierwszy dar w postaci pulsoksymetru otrzymał oddział dziecięcy. W 2003 r. dla tego oddziału kolejnym sprzętem był ssak elektryczny, 3 pompy infuzyjne, inhalator i glukometr. W 2004 r. - kardiomonitor i ciśnieniomierz. W 2018 r. oddział dziecięcy został doposażony w 13 łóżeczek dziecięcych, cztery łóżka młodzieżowe, po dwa kardiomonitory i pulsoksymetry.

- Wróćmy jeszcze na oddział noworodkowy. W 2000 r. WOŚP przekazała tam stanowisko do resuscytacji noworodków, rok później - urządzenie do przesiewowego badania słuchu. Oddział w Krotoszynie uczestniczy w Programie Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków w Polsce, jaki stworzony został przez Fundację - informuje Sławek Pałasz, rzecznik prasowy SP ZOZ w Krotoszynie.

Pomiędzy 2005 a 2018 r. oddział dla nowo narodzonych dzieci Orkiestra grała siedmiokrotnie. - Otrzymaliśmy m.in. dwa inkubatory, stanowisko do resuscytacji, komputerowe oprogramowanie do obsługi badań słuchu, aparat do badania słuchu, wagę noworodkową, lampę zabiegową - dodaje rzecznik. Od 2018 r. najmłodszym sprzętem jest kolejny aparat do badania słuchu oraz bilirubinometr – urządzenie, które pozwala na bezinwazyjne zbadanie poziomu bilirubiny u noworodkach. Wcześniej, aby dokonać takiej diagnostyki trzeba było pobrać krew od maluszków. 

- Trzeba podkreślić, że zawsze sprzęt kupowany przez Fundację i trafiający do naszego szpitala był aparaturą niezwykle nowoczesną, z najwyższej półki pod względem jakościowym - kończy S. Pałasz.

 

 Fotorelacja

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra Kalety

Patronat Medialny - Targi Export ExpoReklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.plW ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebraiKrotoszyn.pl reklamy Szukasz pracwonika? Znajdź go z Nami!