iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Reklama internetowa w gazecie
Ważne sprawy

Coraz częściej atakuje rak płuc - zrób sobie bezpłatne badania

2019-02-22 07:02:00

Zdjęcie: Archiwum
Stowarzyszenie "Pomóżmy sobie" informuje, iż rozpoczęła się realizacja współfinansowanego przez powiat krotoszyński projektu pod hasłem „Moja decyzja – Moje życie” i przygotowania do trzeciej edycji badań profilaktycznych związanych z chorobami układu oddechowego, a zwłaszcza z coraz częściej ujawnianym na naszym terenie rakiem płuc.

W minionych dwóch latach, w ramach dwóch przeprowadzonych akcji profilaktycznych, przebadano łącznie 135 osób, a w trakcie konsultacji wyników tych badań stwierdzono 21 przypadków chorobowych, co stanowi 15,55 % wszystkich przebadanych beneficjentów. Wszystkie te osoby uzyskały szansę odwrotnego rozpoczęcia procesu leczenia, a z uwagi na wczesne wykrycie choroby także szansę ratowania życia lub poprawy jego jakości.

 

W roku bieżącym kolejna grupa beneficjentów ma szansę sprawdzić i skonsultować swój stan zdrowia ze specjalistą pulmonologiem. Na organizowane badania profilaktyczne zaproszeni są mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego, powyżej 40 roku życia, a szczególnie długoletni palacze nikotyny, u których właśnie w tym okresie ujawniają się często pierwsze oznaki choroby utrudniające codzienne życie, jak i zagrażające zdrowiu.

Skorzystaj z kolejnej tury badań i przygotowanego pakietu badań, który obejmuje:

1.badanie rentgenowskie klatki piersiowej (wykonanie zdjęcia rtg),
2.wykonanie spirometrii, tj. badania objętości i pojemności płuc, które pozwoli ocenić sprawność oddechową pacjenta,
3.badanie osłuchowe płuc przez lekarza pulmonologa,
4.specjalistyczną diagnozę będącą oceną stanu zdrowia, a w przypadku stwierdzonej choroby skierowanie na dalsze leczenie.

 

Badania będą prowadzone w Zakładzie Opieki Medycznej CER-MEDIC Sp. z o.o. w Krotoszynie przy ul. Przemysłowej 21. Ponieważ liczba badań jest ograniczona zgłoszenia osób zainteresowanych akcją będą przyjmowane pod nr tel. 663 430 330 codziennie od godz. 11.00 do godz. 14.00 począwszy od dnia 25 lutego 2019 r. W tym czasie każdy uzyska także wszystkie niezbędne informacje związane z organizacją i przeprowadzeniem poszczególnych badań.

Środki pozyskane na projekt „Moja decyzja – Moje życie” pozwalają w pełni sfinansować wszystkie zaplanowane w jego ramach badania oraz zapewniają każdemu beneficjentowi bezpośredni kontakt ze współpracującym z organizatorem badań specjalistą pulmonologiem. Dla zainteresowanych mieszkańców powiatu krotoszyńskiego badania są bezpłatne i nie wymagają skierowania od lekarza rodzinnego.

 

Źródło: powiat-krotoszyn.plReklama - Sprzedaż opału - Skup złomu - Usługi transportowe - Krotoszyn

Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebraiKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl