iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
Reklama - Intermarche Krotoszyn - SupermarketReklama - Poradnia Dobry Dietetyk - Piotr Kaźmierczak

Reklama - OSK AS Maria Maśniak
PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów

Autopromocja zakładki informatora ślubnego

Środa
19
wrzesień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Krotoszyn

Czego można nauczyć się od wieszcza 220 lat po jego narodzinach?

2017-11-10 07:11:00

Zdjęcie: Mateusz Jędrzejak
W Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera odbyło się spotkanie autorskie z Jakubem Skworzem, pisarzem książek dla dzieci i młodzieży. Autorem takich dzieł jak: „Męskie rozmowy nastolatka”, serii o księżniczce Adeli i książki „Prawie bajki”. W spotkaniu uczestniczyło 125 uczniów klas V I VI ze szkół podstawowych nr 1, 4 i 8.

Tematem spotkania były losy Adasia – głównego bohatera książki „Adaś Mickiewicz- łobuz i mistrz”. Spotkanie rozpoczęło się przeczytaniem przez Jakuba Skworza fragmentu książki „Adaś Mickiewicz – Łobuz i mistrz”. Autor opowiedział o książce, przedstawił prezentację o losach i przygodach tytułowej postaci. Po prezentacji gość zadawał pytania dotyczące książki a dzieci mogły otrzymać nagrodę w postaci zakładek, naklejek za udzielenie dobrej odpowiedzi. Biblioteka także otrzymała prezent- najnowszą książkę autora.
 
"Adaś Mickiewicz – Łobuz i mistrz", to pierwsza z cyklu Wciągających książek o wielkich Polakach, czyli powieści opartych na faktach, które w fascynujący sposób przedstawiają losy najważniejszych postaci w historii Polski. Nie ma przecież lepszego sposobu na poznanie drugiego człowieka niż spotkanie w cztery oczy.
Spotkanie utrzymane było w formie dialogu z publicznością. Miało na celu pokazanie, że choć zmieniają się okoliczności, dzisiejsza młodzież też staje przed podobnymi wyzwaniami. Jeśli zdecyduje się podążać za swoją pasją, czeka ją wiele wyzwań, ale i niesamowita przygoda.
Spotkanie autorskie było doskonałym przygotowaniem do późniejszej lektury „Pana Tadeusza”. Pozwoliło poznać Mickiewicza nie jako wielkiego wieszcza, tylko człowieka z krwi i kości, który również zmagał się ze swoimi lękami oraz słabościami.
 
Spotkanie idealnie wpisuje się w rozpoczynające się w 2018 roku obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości i 220. rocznicy urodzin Adama Mickiewicza.Fotorelacja


Źródło: Marlena Nabzdyk


Reklama - Stomatologia Żukowski lek. stom. Michał Żukowski stomatologia ogólna


Reklama - EUROWARSZTAT Kaczmarek
Reklama - Ubezpieczenia Zduny Ryszard Teodorczyk


Zamów taxi w Krotoszynie
Informator Budowlany w gazecie internetowej iKrotoszyn.pl


Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecie


Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecie


sławomir Glód
LOMBARD SMOK


iKrotoszyn.pl reklamy iKrotoszyn.pl reklama w sieci gazet