iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT


Reklama - Kredyty Krotoszyn - FinUP Partner - Tomasz GierkoPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Reklama internetowa w gazecie
Krotoszyn

Deja vu czyli powtórka z "rozrywki", ale gdzie był "Gucio"?

2019-07-15 08:07:00

Zdjęcie: Facebook/OSP Kuklinów
Pamiętacie? Niemalże równo dwa lata temu, ul. Kobylińska pod wiaduktem w Krotoszynie i heroiczna walka "Gucia" o wyciągnięcie dwóch zalanych, wraz z ludźmi, samochodów... Coś nam to przypomina.

Nie wiadomo, śmiać się czy płakać? Nie wszystkim jest na pewno miło i przyjemnie. Trudno jednak zachować powagę, gdy sytuacja powtarza się cyklicznie, a w sieci pojawiają się memy dotyczące zalania wiadomego miejsca na ulicy Kobylińskiej w Krotoszynie.

W 2017 roku pod wiaduktem utknęły dwa samochody z trzema osobami, w tym kilkuletnią dziewczynką. Wody przybywało... Strażacy byli zajęci usuwaniem skutków ulewy w innych miejscach Krotoszyna. Z pomocą zalanym ruszył krotoszynianin, zwany "Gucio"! Jeśli jeszcze tego nie widzieliście, to obejrzyjcie na poniższym filmie.

W minioną sobotę, gdy ponownie w wodzie pod wiaduktem utknął samochód, "Gucia" nie było... A może by tak odpowiedzialni za ten stan rzeczy powołali do życia pogotowie wodne z "Guciem" na czele? 

 

 

Teraz na poważnie. Ulewa, która przeszła w minioną sobotę nad Krotoszynem i regionem spowodowała, że - już tradycyjnie - studzienki nie wytrzymały naporu wody. Deszczówka zalała place, garaże, piwnice, ulice... W tym przypadku, jeśli chodzi o Krotoszyn, to standardowo m.in. Kościuszki i oczywiście Kobylińska pod wiaduktem. To już na tyle oczywista oczywistość, jak mawiał klasyk, że następnego dnia, gdy także lało, mieszkańcy zaczęli zbierać się w okolicy wiaduktu, by podziwiać to "zaskakujące" zjawisko. Niestety, w niedzielę nie zalało.

 

Tymczasem w sobotę strażacy mieli pełne ręce roboty. Po kieszeni dostali właściciele samochodów, garaży i piwnic, którzy po raz kolejny będą musieli uporać się ze skutkami ulewy. Woda nie oszczędziła także Stowarzyszenia Twoja Alternatywa. - Niestety, tym razem woda zniszczyła zupełnie matę w siłowni i część w sali sportów walki. Woda doszła aż do magazynu, w którym zniszczyła większość materiałów teatru ognia. Szacujemy straty na kilka tysięcy złotych. Woda zalała też harcerzy, którzy dokładnie rok temu stracili swoją siedzibę. Resztki ocalone od ognia teraz zalała woda - czytamy na fanpage'u organizacji.

 

Czy jest szansa, aby kiedyś się to zmieniło, by podczas ulew można było bezpiecznie przejechać przez Krotoszyn i inne miejscowości? To raczej mało to prawdopodobne. Trudno sobie wyobrazić sytuację, aby została zmodernizowana cała sieć kanalizacji deszczowej. Co więcej, o czym mówi się coraz głośniej, problemem jest przybywająca liczba gruntów pokrytych kostką, betonem, asfaltem... Woda więc nie wsiąka do gleby, a spływa z podwórek, placów i ulic wprost do kanalizacji. Pozostaje się więc nam chyba przyzwyczaić, że takich sytuacji będzie coraz więcej...

 

Fot. Facebook: OSP Kuklinów, OSP Kobierno, Stowarzyszenie Twoja Alternatywa

 

 Fotorelacja

Reklama - Sprzedaż opału - Skup złomu - Usługi transportowe - Krotoszyn

Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebraiKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl