iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Reklama - Wynajem busów i lawet - tel. +48 601-855-910
PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie PsówInformacja na temat możliwości reklamy w informatorze ślubnym
Informacja jak stworzyć prostą stronę www wraz z numerem kontaktowym

Autopromocja zakładki informatora ślubnego


Wydarzenia

Dziś rusza Simchat Chajim Festival

2018-05-17 08:05:00

Dziś rozpoczyna się siódma edycja festiwalu kultury żydowskiej Simchat Chajim. Wydarzenia będą miały miejsce w Poznaniu, Krotoszynie i Jarocinie.

Festiwal trwać będzie przez 11 dni, do 27 maja, w tym czasie odbędzie się blisko 40 wydarzeń, między innymi koncerty, spotkania, spektakle, wystawy, warsztaty i wiele innych.
 
W Krotoszynie zaplanowano wernisaż wystawy "Empatia", który odbędzie się w piątek o godz. 18.00 w Galerii Refektarz (Mały Rynek 1). Zobaczyć będzie można prace artystów związanych z poznańskim Uniwersytetem Artystycznym. Po raz pierwszy w Krotoszynie pokazani zostaną znani i niezwykle cenieni w świecie twórcy: Józef Czapski, Jerzy Ficowski, Krzysztof Wodiczko czy Henryk Strażewski. Jest to wyjątkowa okazja do obejrzenia ich dzieł. Wstęp wolny.
 
Specyficznymi objawami empatii są prace pokazane na wystawie. Autorzy tych prac zwracają uwagę na konkretne obiekty empatii, które naznaczyli swoim współczuciem. To m.in. ofiary wojny, weterani wojenni, określone miejsca i rzeczy. Obiektami empatii są także ludzie, których już nie ma. W tym przypadku empatia pomaga zrozumieć historię powszechną oraz poznać indywidualne ludzkie losy.
 
Równie ciekawie zapowiada się koncert zespołu NeoKlez, który odbędzie się 27 maja o godz. 18.30 w sali kameralnej w Krotoszyńskim Ośrodku Kultury (ul. 56 Pułku Piechoty 18). „Energetyzująca i bezkompromisowa grupa NeoKlez” – takimi słowami najczęściej zaczynają się zapowiedzi ich koncertów. Każdy ich występ, to potężna dawka mocy klezmersko-bałkańskich dźwięków. Zespół występuje w Polsce i za granicą, zawsze zbierając gorące owacje. Bilety w cenie 20 zł są dostępne w kasie KOK oraz na Bilety24.pl.
 
Na uwagę zasługują także wydarzenia w Jarocinie, w tym koncert najbardziej znanego w świecie polskiego zespołu klezmerskiego Kroke (18 maja, godz. 19.00, JOK Jarocin; bilety: 30/40 zł), spektakl Krystyny Jandy "Zapiski z wygnania" (21 maja, godz. 19:00, JOK Jarocin, bilety: 65/85 zł) czy pierwszy w Polsce koncert rockowej kapeli z Izraela Bucharest (25 maja, godz. 20.30, Rynek - Jarocin; bilety: 20 zł). Ponadto 24 maja w Jarocinie na Rynku spotkanie z pisarką Magdaleną Kicińską. Fragmenty jej książki "Pani Stefa" o wieloletniej współpracownicy Janusza Korczaka czytać będzie wybitna aktorka Maja Komorowska.
 
Cały program dostępny jest tutaj.


Reklama - OSK AS Maria MaśniakReklama - EUROWARSZTAT Kaczmarek
Reklama - intermarche


sławomir Glód


Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecie

Autopromocja ikrotoszyn.pl

Reklama internetowa w gazecieLOMBARD SMOK


iKrotoszyn.pl reklamy iKrotoszyn.pl reklama w sieci gazet