iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA


Patronat Medialny - Targi Export Expo

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT


Reklama - OSK AS Maria MaśniakReklama - Bar u Żaby - Kurczak z Rożna - Smażalnia Ryb

Reklama internetowa w gazecie

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Sobota
25
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
27
28
29
30
Krotoszyn - Warszawa

Edukacja Inspiracja z uczniami z Siódemki

2019-05-10 14:05:00

W Centrum Kreatywności w Warszawie, odbyło się podsumowanie ogólnopolskiego, grantowego programu Edukacja Inspiracja zorganizowane przez Edukacyjną Fundację im. prof. Romana Czerneckiego EFC i Fundację Szkoły z Klasą.

Na spotkanie przyjechali reprezentanci około trzydziestu szkół z całej Polski – dzieci, młodzież i ich nauczyciele, którzy przez ostatni rok realizowali projekty edukacyjne. Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. H. Jordana w Krotoszynie reprezentowali Filip Kaliszewski i Filip Marciniak wraz z opiekunką projektu Aleksandrą Knychałą.

 

Pierwszego dnia, po krótkim przywitaniu ze strony organizatorów – Emilii Gromadowskiej, prezes Fundacji EFC i Agaty Łuczyńskiej, prezes Fundacji Szkoła z Klasą odbyły się targi projektowe. Każdy zespół miał do dyspozycji stanowisko, na którym mógł zaprezentować efekty działań w swoim projekcie.

Uczniowie włączali innych uczestników, między innymi w doświadczenia chemiczne, zagadki przeniesione z escape roomu, opowieści o swoich lokalnych bohaterach, wydarzeniach artystycznych czy odkryciach astrologicznych. Przekrój tematów był ogromny, a każde stoisko oblegane.

Uczniowie z Siódemki najpierw podziwiali projekty innych szkół, a następnie, w drugiej części, sami zaprezentowali swoją dotychczasową pracę w ramach projektu "Chemia w żywności, czyli czy wiesz co jesz".

Chłopcy zapoznali zwiedzających również z tajnikami kuchni molekularnej , uczyli jak wykrywać skrobię, czy otrzymać "owocowy kawior".

 

Stoisko krotoszyńskiej szkoły cieszyło się dużym zainteresowaniem ze względu na profesjonalizm prowadzących oraz doświadczenia, które każdy mógł wykonać i przy okazji spróbować, jak smakuje ,,owocowy kawior”. Na koniec, za poprawne udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące projektu, odwiedzający byli nagradzani jabłkami.

Po zakończeniu pierwszego dnia w CK wszyscy udali się do hotelu, gdzie po krótkim odpoczynku uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na wieczorne zwiedzanie Warszawy.

 

Drugi dzień w stolicy, to aktywność i integracja z pozostałymi uczestnikami oraz okazja do zdobycia nowej wiedzy.

 

Uczniowie wzięli udział w warsztatach:  "Alfa w szkole" - program Edukacja Inspiracja z mojego punktu widzenia oraz "Design thinking" - zaprojektuj superszkołę.

 

Nauczyciele uczestniczyli w dwóch warsztatach, podczas których dowiedzieli się jak prowadzić ciekawe zajęcia o cyberbezpieczeństwie oraz przeprowadzili ewaluacje swoich projektów.
Na zakończenie wychowankowie zaprezentowali nauczycielom swoje kreatywne, nowoczesne i zaskakujące pomoce szkolne np. tablicę, ławkę, szafkę szkolną.

Atmosfera podczas spotkań była fantastyczna, wszyscy zostali "naładowani" pozytywną energią i nowymi pomysłami. 

Projekt "Chemia w żywności , czyli czy wiesz co jesz?” jest finansowany przez Edukacyjną Fundację im. prof. Romana Czerneckiego EFC w ramach Programu ,,Edukacja Inspiracja” i został wyłoniony na drodze konkursu, dzięki któremu Szkoła z Parcelek znalazła się gronie 31. szkół w Polsce, a jej uczniowie otrzymali szansę na pogłębianie swojej wiedzy poza szkolnymi schematami.

Dzięki projektowi uczniowie nie tylko poznali związki chemiczne w żywności , ale również nauczyli się je wykrywać podczas warsztatów chemicznych na Uniwersytecie Wrocławskim, czy podczas „Dnia Chemicznego” przeprowadzonego przez pracowników Centrum Chemii w Małej Skali z Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu. Szkoła również wzbogaciła swoją bazę dydaktyczną o pomoce do nauki chemii.

 
Fotorelacja

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra KaletyReklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama - SEZAM VOX KROTOSZYN - SKŁADY BUDOWLANE


Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebraiKrotoszyn.pl reklamy Szukasz pracwonika? Znajdź go z Nami!