iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


AUTOPROMOCJA - Zamów reklamę internetową! na iKrotoszyn.pl


Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama internetowa w gazecie
Środa
24
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
29
Biały Dwór

Gminne święto plonów

2018-08-16 07:45:36

Zdjęcie: kozminwlkp.pl
Wczoraj, w Białym Dworze, rolnicy z gminy Koźmin Wlkp., zgodnie ze staropolską tradycją, podziękowali za tegoroczne plony.

– W tym wyjątkowym dniu,  w imieniu wszystkich mieszkańców naszej gminy pragnę przekazać rolnikom szczere i gorące podziękowania oraz słowa szacunku i uznania za trud włożony w to, aby na naszych stołach nie zabrakło chleba, który nie tylko karmi, ale także jednoczy – mówił do rolników burmistrz Maciej Bratborski.

 

Tradycyjnie gminne dożynki rozpoczęły się od mszy św. dziękczynnej, której przewodniczył ks. dziekan Marek Spychała. Na krótko przed  nabożeństwem, na plac przy świetlicy w korowodzie dożynkowym przybyli włodarze, radni, gospodarze dożynek oraz przedstawiciele wszystkich sołectw z  terenu gminy.  

W homilii ks. dziekan Marek Spychała, proboszcz parafii św. Stanisława w Koźminie Wielkopolskim, podkreślił trud i przywiązanie rolników do ziemi, ale także ich umiłowanie  polskości.  

 

W część  obrzędową wprowadziła zebranych „Kapela znad Orli”, przygrywając  melodie dożynkowe.  Sołtys Białego Dworu Tomasz Grzesiak powitał zaproszonych gości. Prowadząca imprezę Alfreda Damazyniak przedstawiła starostów dożynkowych: Małgorzatę Bartczak i Roberta Łąkowskiego. Starościna wspólnie z mężem od 15 lat prowadzi gospodarstwo rolne, które specjalizuje się w chowie bydła. Starosta z żoną gospodarują na 52 hektarach i specjalizują się w produkcji roślinnej.  Zgodnie z obrzędem dożynkowym starostowie przekazali burmistrzowi Koźmina Wielkopolskiego chleb, by dzielił go sprawiedliwie, tak by nikomu nie zabrakło. Następnie chlebem podzielili się wszyscy uczestnicy dożynkowego świętowania.

 

Dużo pozytywnej energii i radości wprowadził zespół Redlin, który był gwiazdą tegorocznego święta plonów. Kapela świetnie grała i bawiła publiczność przy znanych utworach m.in.: ”Kalinka”, „Hej Sokoły”, czy  romantycznym „O sole mio”. Publiczność dobrze bawiła się także przy muzyce lokalnych zespołów „Ty i Ja” oraz „Kapeli znad Orli”.

 

W tym roku dużym zainteresowaniem cieszyły się potrawy naszych gospodyń. Smaczne menu przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich z: Lipowca, Kaniewa, Skałowa, Starej Obry i Wrotkowa. Można było spróbować: czerniny, kartaczy, babki ziemniaczanej, oscypka z grilla, paprykarza szczecińskiego. Na amatorów słodkości czekały: naleśniki, sernik, jabłecznik, muffiny, babeczki i rogale marcińskie. Panie z Białego Dworu częstowały plackiem dożynkowym.

 

Na zakończenie dożynkowego święta odbył się pokaz lotu balona, a później zabawa.

 
Fotorelacja


Źródło: kozminwlkp.pl


Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


Reklama - Intermarche Krotoszyn - SupermarketReklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebraiKrotoszyn.pl reklamy Szukasz pracwonika? Znajdź go z Nami!