iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama - SEZAM VOX KROTOSZYN - SKŁADY BUDOWLANE

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT


Reklama - OSK AS Maria MaśniakReklama - Kredyty Krotoszyn - FinUP Partner - Tomasz Gierko

Reklama - Bar u Żaby - Kurczak z Rożna - Smażalnia Ryb

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wtorek
21
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
27
28
29
30
31

Reklama internetowa w gazecie
Artykuł sponsorowany

Implanty zębów i ich rodzaje - jak wybrać odpowiednie?

2018-03-19 09:03:00

Implanty zębowe to cenne odkrycie stomatologii. Nie tylko umożliwiają odbudowę utraconych zębów, ale znajdują zastosowanie choćby w ortodoncji czy do mocowania protez zębowych.

Implanty pojawiły się już w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Z racji ich trwałości i podobieństwa do naturalnych zębów człowieka uznane są dzisiaj za jeden z największych postępów rynku dentystycznego.

Implant to nic innego jak element zastępujący korzeń zęba, jaki został utracony. Wszczepia się go w kość żuchwy czy szczęki. Po wszczepieniu dokonuje się uzupełnienia protetycznego, imitującego naturalny ząb. W zależności od pacjenta może to być korona, most albo pełna rekonstrukcja zgryzu. Implant produkowany jest zwykle z tytanu, łączy on bowiem w sobie dwie cechy, jakich na próżno szukać w innych pierwiastkach – organizm ludzki świetnie toleruje materiały z niego wykonane i jest bardzo wytrzymały, przez co może znosić duże obciążenia, jak naturalne korzenie zębów. Substancją pokrywającą może być biomateriał czy plazma tlenku tytanu.

 

Implanty śródkostne mocuje się w obrębie kości żuchwy czy szczeki. Pierwszy etap to umieszczenie wszczepu, po kilku miesiącach i integracji z tkankami pacjenta wyłaniany jest implant i zakładany łącznik do zamocowania korony zębowej.

 

Sztuczne korzenie mogą występować w różnych kształtach: o wyglądzie śruby, spirali, cylindrów czy innych. Implanty można podzielić również ze względu na rozmiar struktur. Typowe mają około 3,5 do 4,2 mm średnicy, są jednak i większe. Wybór odpowiedniego zależy od okolicy w jakiej ząb ma być odtworzony.

 

Zalety implantów

Rekonstrukcja tego typu pozwala uzyskać efekt zbliżony do naturalnego, także pod względem funkcjonalności. Implanty mogą zapobiegać zanikowi kości, jaki następuje po utracie uzębienia, dzięki nim chronimy też zdrowe zęby (nie wymagają one piłowania jak w przypadku zakładania np. mostów). Dzięki implantom nie ma potrzeby noszenia protez, które sprawiają wiele problemów - nie trzeba ich mocować wykorzystując dostępne preparaty, trudno odróżnić je od naturalnych zębów, odtwarzają prawidłowe funkcje żucia, co pozwala spożywać ulubione potrawy i napoje bez ograniczeń. Materiał z jakiego są wykonane implanty i technologia stosowana przy zabiegach powoduje, że jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie – niektórzy producenci zapewniają, że nic nie będzie się z nimi działo nawet przez kilkadziesiąt lat.

 

Jakie implanty wybrać?

W zależności od potrzeb i anatomicznych uwarunkowań pacjenta stosuje się różne rodzaje implantów. Decydujący jest tu kształt kości, odległości między zębami. Ważne jest jaka obudowa zostanie zastosowana i ile czasu pacjent jest w stanie poświęcić na leczenie. To, że dostępnych jest kilka systemów sprawia, że wybrana metoda zapewnia bezpieczeństwo oraz skuteczność. Przed zabiegiem wykonywanych jest wiele badań i konsultacji. Może się również okazać, że przed wszczepieniem implantu będą potrzebne dodatkowe zabiegi takie jak regeneracja kości czy podniesienie dna zatoki szczękowej.

 

Jaka jest cena zabiegu?

Koszt wszczepienia implantu zaczyna się od około 2 tyś. zł. i sięga w niektórych gabinetach nawet 6 tyś. zł. Skąd takie różnice? Decyduje o tym głownie system implantacji - wybrany producent/produkt. Wpływa na koszt także innowacyjność i stosowane technologie oraz dodatkowe opłaty ustalane przez gabinety. Mogą one obejmować ceny odsłonięcia implantu, założeni śruby, pobrania wycisków, zdjęć i konsultacji, planu leczenia. Należy kierować się doświadczeniem lekarzy, wiedzą i opiniami pacjentów korzystających z podobnych usług w ostatnim czasie. Warto poszukać gabinetu w mniejszych miastach – tam ceny nie będą tak wygórowane.

 

Artykuł przygotowany przez: Specjalistyczna Praktyka "Medyk Dent" Stomatologia - implantami zębów zajmujemy się od 2004 roku. W Krotoszynie współpracujemy z pracownią protetyki dentystycznej państwa Bujakiewiczów. Nasz gabinet znajduje się w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Sienkiewicza 4. Zapraszamy na bezpłatne konsultacje!

 
Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra Kalety

Patronat Medialny - Targi Export ExpoReklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.plW ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebraiKrotoszyn.pl reklamy Szukasz pracwonika? Znajdź go z Nami!