iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Reklama internetowa w gazecie

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Krotoszyn

Jerzy Grupiński odwiedził krotoszyńską bibliotekę

2018-11-19 12:06:22

Zdjęcie: KBP/Marcin Laska
W minioną środę w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im Arkadego Fiedlera odbyło się spotkanie z poznańskim poetą, krytykiem i animatorem życia literackiego Jerzym Grupińskim.

Jerzy Grupiński założył w 1970 r. Klub Literacki związany z Pałacem Kultury, potem z Centrum Kultury „Zamek”. Obecnie działa w Piątkowskim Centrum Kultury „Dąbrówka” w Poznaniu. Redagował almanachy, arkusze, organizował Konkurs Wierszy o Laur Klemensa Janickiego. Od 1998 r. kontynuuje wydawanie periodyku „Protokół Kulturalny”, współzałożyciel Salonu Artystycznego im. Jackowskich w Pobiedziskach. Członek ZLP, potem SPP. Jako poeta debiutował w „Głosie Wielkopolskim” (1963). Autor szeregu książek poetyckich oraz wierszy dla dzieci Herb mego miasta. Wydał m.in. Kształt fali, Album wielkopolski, Wiersze do miłości, Imię Twoje, poemat Wiersz na oddech, światło i falę. Najnowsza publikacja to Dziesięć palców. Jego wiersze przetłumaczone zostały na język angielski, chiński, czeski, serbsko-chorwacki, niemiecki, rosyjski.
 
 
Podczas spotkania w krotoszyńskiej książnicy opowiadał o swojej twórczości, o okolicznościach powstania niektórych wierszy, o dzieciństwie spędzonym w rodzinnych Wronkach. Wspominał ciekawych ludzi, których spotkał podczas swojej działalności w klubach literackich.
W spotkaniu uczestniczyły także osoby piszące wiersze, była więc okazja do wymienienia opinii, przemyśleń na temat poezji. Zastanawiano się szczególnie nad „trudnością” odbioru wierszy i co powoduje małe zainteresowanie poezją wśród czytelników.
 
Źródło: KBP/Wiesława PatalasReklama - Sprzedaż opału - Skup złomu - Usługi transportowe - Krotoszyn

Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebraiKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl