iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - Pralnia LAGUNA Łukasz Kaczmarek

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT


Reklama - Kredyty Krotoszyn - FinUP Partner - Tomasz GierkoPARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Reklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket

Reklama internetowa w gazecie
Piątek
22
marzec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
24
25
26
27
28
29

Reklama internetowa w gazecie
Krotoszyn

Kierowcy karetek na L4. Czy dostaną 500 zł podwyżki?

2019-03-07 07:21:25

- W środę odbyło się spotkanie dyrekcji szpitala z przedstawicielami związków zawodowych, do których należą również kierowcy. Spotkanie to zaplanowane było znacznie wcześniej, niż zaistniała sytuacja z jaką mamy do czynienia w dziale transportu - mówi Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy SPZOZ w Krotoszynie.

- Część sanitariuszy-kierowców zatrudnionych na umowę o pracę w SPZOZ w Krotoszynie przebywa obecnie na zwolnieniach lekarskich. Kierowcy ci zabezpieczają karetkę transportową POZ (transport chorych na zlecenie lekarzy rodzinnych) oraz karetkę do dyspozycji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego - przewożącą chorych ze szpitala w Krotoszynie do innych ośrodków - wyjaśnia rzecznik krotoszyńskiego szpitala.
Jak się dowiedzieliśmy są to karetki poza ambulansami systemowymi, czyli takimi, które wyjeżdżają z ratownikami medycznymi i lekarzami do interwencji medycznych z Krotoszyna, Koźmina i Kobylina. W tych przypadkach nie ma żadnych zakłóceń personalnych. Kierowcy-sanitariusze jeżdżą także samochodami dowożącymi chorych na dializy, transportującymi krew, leki itp. 
 
- Obecnie obsada karetki SOR-u, samochodu do transportu krwi oraz transportu pacjentów na dializy realizowana jest bez przeszkód - mówi S. Pałasz. - 6 marca odbyło się spotkanie dyrekcji szpitala z przedstawicielami związków zawodowych, do których należą również kierowcy. Spotkanie to zaplanowane było znacznie wcześniej, niż zaistniała sytuacja z jaką mamy do czynienia w dziale transportu.
Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele Terenowej Organizacji Związkowej nr 89 Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii przy SPZOZ w Krotoszynie oraz Międzyzakładowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia. 
- Tematem spotkania było przeanalizowanie postulatów, z którymi wystąpiły związki zawodowe do dyrekcji. Sprowadzały się one do uzyskania podwyżki w wysokości 500 zł brutto miesięcznie do wynagrodzenia zasadniczego dla następujących grup zawodowych: rehabilitantów, pracowników diagnostyki (RTG, laboratorium), sprzątaczek, kierowców, sanitariuszy, opiekunek medycznych, konwojentów, rzemieślników, magazynierów, rejestratorek, sekretarek medycznych, asystentów osób niepełnosprawnych, pracowników pomocy apteki i laboratorium, pracowników sterylizatorni, pracowników administracji - kończy rzecznik.
 

 

 
 Reklama - Centrum Rolno Ogrodnicze w Krotoszynie

Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - EUROWARSZTAT Kaczmarek
Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne

Autopromocja ikrotoszyn.pl

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra


Reklama internetowa w gazecie

Reklama internetowa w gazecie

iKrotoszyn.pl reklamy Szukasz pracwonika? Znajdź go z Nami!