iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT


Reklama - Kredyty Krotoszyn - FinUP Partner - Tomasz GierkoPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Reklama internetowa w gazecie
Z policji

Kradł kratki w kilku powiatach, łupy sprzedawał w Kobylinie

2019-07-30 13:07:00

Zdjęcie: KPP Rawicz
41 - latek kradł kratki zabezpieczające studzienki kanalizacyjne na terenie kilku powiatów. Swoje łupy sprzedawał w Kobylinie.

Na terenie powiatu rawickiego od początku lipca br. zaczęły „znikać” kratki zabezpieczając studzienki kanalizacyjne. Do kradzieży dochodziło na drogach gminnych powiatowych jak i krajowych. Dziury pozostawione na jezdniach stwarzały niemałe zagrożenie dla uczestników dróg.

 

W efekcie podjętych czynności operacyjno-dochodzeniowych rawiccy kryminalni wpadli na trop złodzieja. Sprawcą okazał się 41-letni mieszkaniec gminy Szlichtyngowa. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna tzw. studzienki kradł od 2015 roku i sprzedawał w punkcie skupu złomu w Kobylinie. W ostatnim czasie zaczął to robić nagminnie. Jego sposób działania był dość banalny. Podjeżdżał pod losowo wybraną kratkę kanalizacyjną, wyciągał ją i pakował do auta osobowego. W ten sposób jednej nocy potrafił skraść kilka, ważących kilkadziesiąt kilogramów kratek. Sprzedawał je jako złom, dostawał 80 groszy za kilogram a zarządców dróg narażał na straty w wysokości kilkuset złotach.

 

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży. Policjanci udowodnili mu, że na terenie powiatu rawickiego skradł 60 sztuk takich kratek o łącznej wartości ponad 28 tysięcy złotych. Zatrzymany usłyszy jeszcze kolejne zarzuty za podobne kradzieże w sąsiednich powiatach. Jak ustalili funkcjonariusze w złodziejskich procederach od czasu do czasu towarzyszyła mu 21-latka z gminy Poniec, kobieta również nie uniknie odpowiedzialności karnej.

 

Kryminalni w toku prowadzonych czynności na punkcie skupu złomu w Kobylinie zabezpieczyli 24 kratki, to właśnie tam 41-latek sprzedawał skradzione mienie. Wszystko wskazuje na to, ze właściciel owego skupu złomu również będzie musiał się liczyć z konsekwencjami prawnymi.

 

41-latek w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa, wiele wskazuje na to, że trafi za więzienne mury. Jego 21-letnia wspólniczka, również nie uniknie odpowiedzialności karnej.

 

 

 
Fotorelacja


Źródło: KPP RawiczReklama - Sprzedaż opału - Skup złomu - Usługi transportowe - Krotoszyn

Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebraiKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl