iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowejŻyczenia: Marian Włosik - Radny Rady Powiatu Krotoszyńskiego - Życzenia Wielkanocne


Reklama - SEZAM VOX KROTOSZYN - SKŁADY BUDOWLANE

Reklama - Centrum Rolno Ogrodnicze w Krotoszynie
Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT


Reklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Sobota
20
kwiecień
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
29
30
Reklama - Sprzedam mieszkanie
Z policji

Kradł paliwo i sprzedawał okazyjnie przez CB radio

2019-04-04 11:17:03

Zdjęcie: Archiwum
Prawie 2,5 tys. litrów paliwa, wartego blisko 15 tys. zł skradł kierowca z powiatu krotoszyńskiego zatrudniony w jednej z leszczyńskich firm transportowych. Swoją przestępczą działalność prowadził od ponad roku.

Leszczyńscy policjanci w ostatnim czasie ustalili, że w jednej z leszczyńskich firm transportowych pracuje nieuczciwy kierowca ciągnika siodłowego. Mężczyzna od ponad roku kradł paliwo z samochodu służbowego. Wyglądało to w ten sposób, że kierowca podczas kursów transportowych tankował auto na przydrożnych stacjach benzynowych nie wykazując tej czynności w karcie kontrolnej, którą zobowiązany był wypełnić i przedłożyć w firmie. Niemalże bezpośrednio po zatankowaniu samochodu, mężczyzna przez CB radio ogłaszał, że ma na sprzedaż olej napędowy w okazyjnej cenie. Na kupców zazwyczaj nie musiał długo czekać. Na umówionym z klientem parkingu samochodowym ściągał paliwo ze zbiornika auta do przenośnych pojemników typu beczki, kanistry.

 

Policjanci ustalili, że mężczyzna w ten sposób działał praktycznie od początku 2018 roku. Funkcjonariusze udowodnili podejrzanemu kradzież oleju napędowego w łącznej ilości prawie 2,5 tysiąca litrów na kwotę blisko 15 tysięcy złotych. Oprócz tego mężczyzna w marcu dopuścił się oszustwa. Nie będąc już pracownikiem firmy transportowej pojechał prywatnym autem na jedną z stacji benzynowych w Lesznie, gdzie zatankował ponad 80 litrów oleju napędowego na tzw. WZ-kę, podając się za swojego kolegę z pracy i podpisując dokument jego nazwiskiem.

 

Nieuczciwym kierowcą okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. 2 kwietnia policjanci z Leszna zatrzymali mężczyznę w jego miejscu zamieszkania. Łącznie usłyszał 10 zarzutów kradzieży i oszustw.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 33-latka policjanci znaleźli 11. plastikowych pojemników o pojemności 20. litrów wypełnionych paliwem.

Obecnie podejrzanemu grozi do 8 lat więzienia.

 

Źródło: KMP LesznoReklama - OSK AS Maria MaśniakReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.plReklama - Pralnia LAGUNA Łukasz Kaczmarek
Reklama - EUROWARSZTAT Kaczmarek
Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra


Reklama - Kredyty Krotoszyn - FinUP Partner - Tomasz Gierko

iKrotoszyn.pl reklamy Szukasz pracwonika? Znajdź go z Nami!