iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama - Kredyty Krotoszyn - FinUP Partner - Tomasz Gierko


AUTOPROMOCJA - Zamów reklamę internetową! na iKrotoszyn.plReklama - Bar u Żaby - Kurczak z Rożna - Smażalnia Ryb

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama internetowa w gazecie
Wtorek
18
czerwiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
21
24
25
26
27
28

Reklama internetowa w gazecie
Z sądu

Krotoszyńscy policjanci na ławie oskarżonych

2019-01-08 14:01:00

Czterech krotoszyńskich policjantów zasiadło dziś na ławie oskarżonych w Sądzie Rejonowym w Krotoszynie.

Sprawa dotyczy zdarzenia z 10 listopada 2017 roku. Wówczas to ok. godz. 20.00 doszło do zdarzenia drogowego na ul. Raszkowskiej w Krotoszynie. Sprawcą, jak się później okazało, mógł być kierujący samochodem, znany krotoszyński przedsiębiorca. Poszkodowany został rowerzysta. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję.

Sprawca jednak oddalił się z miejsca zdarzenia, udając się do swojego domu. Na swoje nieszczęście został rozpoznany on, jak i charakterystyczny pojazd, którym się poruszał.

 

Po chwili w jego domu znaleźli się trzej policjanci, których wysłał tam oficer dyżurny. Dwóch z nich po krótkim czasie - jak mogliśmy usłyszeć podczas rozprawy - zostało wyproszonych z domu, bowiem - co także padło na sali - nie mieli dokładnych danych dotyczących wspomnianego zdarzenia drogowego. W tym czasie na zewnątrz miał to właśnie ustalać z dyżurnym kierownik zmiany będący z nimi na miejscu. Nie pobrano więc od podejrzanego o kolizję danych, jak i nie zbadano go pod kątem zawartości alkoholu. Na polecenie dyżurnego, trójka policjantów skupiła się na obserwowaniu pojazdu, który miał uczestniczyć w zdarzeniu drogowym.

 

Dwóch policjantów z drogówki oskarża się o to, że nie dopełnili swoich obowiązków, nie wylegitymowali osoby, która oddaliła się z miejsca zdarzenia, a było podejrzenie że kierowała pojazdem który mógł brać udział w kolizji, w której ucierpiał rowerzysta i nie zbadali stanu trzeźwości podejrzanego. Kolejnego oskarża się o to, że nie zareagował na uchybienia policjantów z patrolu będąc z nimi na miejscu. Ostatni z czwórki odpowiada m.in. za to, że nie zareagował na brak zbadania stanu trzeźwości przez policjantów.

 

Jedną z ewentualności, która padła podczas dzisiejszego procesu, była możliwość kolejnego zapukania przez policjantów do drzwi sprawcy kolizji lub nawet siłowe wejście do domu w celu przeprowadzenia badania na zawartość alkoholu u podejrzanego mężczyzny. Takiej decyzji jednak nikt nie podjął.

 

Do kolizji doszło w trakcie zmiany służby i to zamieszanie mogło mieć jakiś wpływ na kolejne zdarzenia i być może na brak odpowiedniej komunikacji pomiędzy policjantami. Oskarżeni zaznaczają także, szczególnie ci, którzy byli w domu sprawcy kolizji, iż jeśli chcieliby, aby w jakiś sposób manipulować przy tej sprawie, to mogliby to zrobić w o wiele bardziej inteligentny sposób.

Będący w domu sprawcy policjanci tłumaczą, iż nie otrzymali pełnej informacji co do zdarzenia, jak i dalszego postępowania od dyżurnego. Ten z kolei stwierdził, iż to policjanci na miejscu mają pełniejsze rozeznanie i sami powinni podejmować decyzję, a co za tym idzie był przekonany, iż badanie alkomatem zostało przeprowadzone. Co więcej, podczas rozprawy można było odnieść wrażenie, że trójka policjantów będąca w domu sprawy kolizji, nie do końca zgadza się z wersją przedstawianą przez swojego kolegę. Co demonstrowali kiwając przecząco głowami i dyskutując ze swoimi adwokatami.

 

Oskarżeni odmówili udzielania odpowiedzi na pytania prokuratora. Udzielali ich tylko sędziemu i swoim obrońcom.

Dziś wyjaśnienia składał także poszkodowany w kolizji z 11 listopada 2017 r. mężczyzna.

Kolejny termin rozprawy wkrótce.

 

 


Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


Reklama - Intermarche Krotoszyn - SupermarketReklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebraReklama internetowa w gazecie

iKrotoszyn.pl reklamy Szukasz pracwonika? Znajdź go z Nami!