iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


AUTOPROMOCJA - Zamów reklamę internetową! na iKrotoszyn.pl


Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama internetowa w gazecie
Wtorek
23
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
29
Krotoszyn

Krotoszyńskie rowery na "12"

2019-07-03 14:07:00

Krotoszyn zajął 12. miejsce w Rankingu Systemu Rowerów Miejskich 2019, przygotowanym przez Dadelo.pl. Okazuje się, że to całkiem dobra pozycja zważywszy na to, że twórcy pod uwagę wzięli, aż 39 systemów i 38 miast.

Krotoszyn walczył, jak równy z równym z największymi. Za  grodem Krotosa znalazły się - między innymi - warszawski Acrobike, Katowice, Szczecin czy Bydgoszcz. Systemy w tych miastach są bardziej rozbudowane i teoretycznie mają większą szansę na lepszą pozycję.

 

W Rankingu Systemu Rowerów Miejskich 2019, jego twórcy brali pod uwagę dziewięć kategorii.

Pierwsza z nich to liczba mieszkańców przypadająca na jeden rower. Krotoszyn zajął w niej 15. miejsce, czyli nieco powyżej połowy stawki.

Liczba stacji rowerowych. W tej kategorii Krotoszyn zajął – razem z pięcioma innymi miastami – pierwsze miejsce! Najlepsze systemy to takie, które oferują rowery czwartej generacji. Są one bezstacyjne. Można je wypożyczać bezpośrednio z ulicy i tam też je ...zwracać. To oczywiście najbardziej wygodne dla rowerzysty rozwiązanie.

W kategorii „ile zapłacimy za wypożyczenie roweru” Krotoszyn zajął odległe miejsce. Nawet za pierwsze 20 minut trzeba płacić, choć jedynie 25 groszy. Pierwsza godzina to koszt 2,25 zł. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że utrzymanie floty bezstacyjnych rowerów jest droższe niż tych tradycyjnych.

Do Krotoweru zapisanych jest pięć procent mieszkańców. Daje to 19. miejsce na 23. pozycje.

W kategorii średniej liczby wypożyczeń, przypadającej na jednego mieszkańca, Krotoszyn zajął ósme miejsce (na 13. sklasyfikowanych systemów). Krotower działał od maja do listopada, co pozwoliło na uplasowanie się w środku stawki. Jeśli chodzi o dodatkowe udogodnienia (rowery specjalne, elektryczne, dziecięce itd.), Krotoszyn nie ma się czym pochwalić. Dlatego twórcy rankingu przyznali 0 punktów za tę kategorię.

Podobnie jest, gdy porównany długość ścieżek rowerowych do łącznej długości dróg publicznych. Zaledwie 1 procent to wynik, który daje spore pole do poprawy. Znacznie lepiej jest, jeśli zestawimy, „na ile kilometrów przypada jedna stacja”. Krotoszyn zajął w tej kategorii świetne szóste miejsce.

 

W tym roku po raz drugi w Rankingu Systemu Rowerów Miejskich najlepsza okazała się Warszawa. Dosłownie zmiotła konkurencję, uzyskując łącznie 301 punktów. Drugi Kołobrzeg zajął 289 punktów, a Krotoszyn uplasował się na 12. miejscu z wynikiem 236 punktów.

 

Cały ranking dostępny jest tutaj.

 

 


Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


Reklama - Intermarche Krotoszyn - SupermarketReklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebraiKrotoszyn.pl reklamy Szukasz pracwonika? Znajdź go z Nami!