iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - Biuro Podatkowo-Prawne Casus

Reklama - ODNOWA BIOLOGICZNA KROTOSZYN

Reklama - OSK AS Maria Maśniak
PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie PsówInformacja na temat możliwości reklamy w informatorze ślubnym
Informacja jak stworzyć prostą stronę www wraz z numerem kontaktowym


Autopromocja zakładki informatora ślubnego

Środa
21
listopad
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
25
26
27
28

Krotoszyn

Kto zastąpi prezesa CSiR Wodnik?

2017-12-06 11:12:00

W czerwcu przyszłego roku upływa kadencja Jacka Cierniewskiego na stanowisku prezesa Centrum Sportu i Rekreacji Wodnik w Krotoszynie. Niektórym samorządowcom nie podoba się dotychczasowy sposób zarządzania tą miejską spółką. Czy będą zmiany?

- W momencie przekształcenia CSiR w spółkę mówiliśmy, że spółka będzie aktywnie działać na polu pozyskiwania środków zewnętrznych. Natomiast moim zdaniem, widzę to tak, że my cały czas prowadzimy spółkę za rączkę – mówił radny Ryszard Łopaczyk, podczas wczorajszych obrad połączonych komisji społecznej i budżetowo-gospodarczej. Rajcy zajmowali się opiniowaniem projektu budżetu na przyszły rok. Temat Wodnika zajął jednak im sporo czasu.

 

- Oczywiście nie po to przekształca się, żeby prowadzić za rączkę. Każda ze spółek miejskich wymaga nadzoru. Jedna większego, jedna mniejszego – mówił skarbnik gminy, Grzegorz Galicki. - Stan kadrowy, który tam jest, to ...nie ma nadmiaru. Spółka wymaga wzmocnienia (kadrowego – przyp. red.). Jeżeli uda się pozyskać jakąś osobę na wzmocnienie, to myślę, że będzie lepiej. Ta spółka zasady rozliczania się ma już w tej chwili właściwe – dodał skarbnik.

 

To jednak nie zadowoliło radnego Sławomira Augustyniaka. - Przez trzy kadencje w PGKiM-ie nie mogliśmy wyegzekwować zainteresowania pozyskiwaniem środków zewnętrznych. Zmienił się prezes i mamy dowody, że idzie? – pytał retorycznie rajca. - Być może zmiana prezesa jest konieczna? – kontynuował. - Jeżeli dochodzą do nas informacje, że zatrudnione tam osoby nie wiedzą do końca, jaki jest podział obowiązków i zadań, to o czymś to świadczy. Dla mnie to świadczy o zarządzaniu. Oczekuję innego zaangażowania. Co mi po tym, że dowiaduję się od spółki, że ma problemy ze sprzedażą większej ilości karnetów czy, że są zniżki we wszystkich pozycjach, bo są zbyt mało konkurencyjni na rynku? O czym to świadczy? Chcę, żeby mi prezes powiedział, co chce zrobić, żeby był konkurencyjny. Dowiedziałem się, że zarabia tylko na tym, że samochody na parkingu stoją. To nie jest spółka, która zajmuje się parkingami – ciągnął dalej radny S. Augustyniak. - Ciągle słyszę, że jest trochę lepiej, a bez przerwy przychodzą informacje o zarządzaniu. Bo sposób zarządzania jest co najmniej dziwny. Przecież to nasza spółka. Oczywiście nie możemy ingerować w zadania prezesa, bo do tego jest powołany, ale jeżeli się nie wywiązuje i nie widzimy efektów, to my, jako właściciele tej spółki, mamy chyba jakiś wpływ na to, żeby to zmienić? Uważam, że jeśli my przed prezesem nie postawimy jasnych zadań, że jeśli z tego i tego się nie wywiąże, to będziemy musieli poszukać innego rozwiązania i będą efekty, jak w PGKiM. Oczekuje jasnych deklaracji – zakończył swoją wypowiedź radny.

 

Okazuje się jednak, że – zdaniem G. Galickiego – który zasiada w Radzie Nadzorczej tej spółki, temat wcale nie jest taki prosty, bowiem – jak stwierdził – nie ma wielu kompetentnych osób, które mogłyby zająć miejsce obecnego prezesa. – Będzie czas na podsumowanie. Burmistrz myśli o wzmocnieniu kadrowym o charakterze administracyjno-technicznym. To nie jest wcale tak łatwo znaleźć kogoś kompetentnego. Trzeba patrzeć, na kogo się zmienia, żeby nie wpaść z deszczu pod rynnę. Dziś trochę za wcześnie oceniać prezesa – powiedział.

 

A cały temat związany z Wodnikiem wynikł przy okazji informacji burmistrza Franciszka Marszałka, który wczoraj wieczorem miał rozmawiać z przedstawicielami Banku Gospodarstwa Krajowego na temat możliwości zaciągnięcia przez samorząd kolejnej pożyczki w ramach projektu JESSICA. Miałaby być ona przeznaczona na termomodernizację obiektu pływalni.Reklama - Centrum Rolno-Ogrodnicze w Krotoszynie - Centnas


Reklama - EUROWARSZTAT Kaczmarek
Reklama - Ubezpieczenia Zduny Ryszard Teodorczyk


Zamów taxi w Krotoszynie


Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecie

Autopromocja ikrotoszyn.pl

Reklama internetowa w gazeciesławomir Glód
LOMBARD SMOK


iKrotoszyn.pl reklamy iKrotoszyn.pl reklama w sieci gazet