iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama - SEZAM VOX KROTOSZYN - SKŁADY BUDOWLANE

Reklama - Centrum Rolno Ogrodnicze w Krotoszynie

Reklama - Sprzedam mieszkanie
Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama internetowa w gazecie
Wtorek
23
kwiecień
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
29
30

Reklama internetowa w gazecie
Krotoszyn

Ku przestrodze. Jak uniknąć tragedii?

2018-10-31 09:10:00

Zdjęcie: Archiwum KP PSP Krotoszyn
Rozpoczęcie sezonu grzewczego mamy już za sobą. Krotoszyńscy strażacy przy każdej możliwej okazji realizując założenia ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej Państwowej Straży Pożarnej „Czujka na Straży Twojego bezpieczeństwa!” przypominają mieszkańcom powiatu o zagrożeniach występujących w okresie grzewczym jakimi są między innymi pożary budynków mieszkalnych, zagrożenia związane z emisją tlenku węgla czy też zapewnienia właściwej ewakuacji oraz sposobów powiadamiania służb ratunkowych. Pomimo licznie przeprowadzanych akcji edukacyjno-informacyjnych zarówno na szczeblu ogólnopolskim jak i powiatowym zagrożenia okresu grzewczego stanowią poważny problem.

Tylko w październiku 2018 roku Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie odnotowało dziewięć zdarzeń związanych z nieprawidłową eksploatacją urządzeń grzewczych na paliwo stałe. Bardzo często przez niesprawny przewód kominowy dochodzi do pożarów budynków oraz podtrucia tlenkiem węgla potocznie zwanego „czadem”.
 
 
Dbajmy o własne bezpieczeństwo. Obowiązki związane z dbałością o przewody kominowe w myśl obowiązujących przepisów - tj. Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (jednolity tekst Dz. U. z 2018 r. poz. 1202 z późn. zm) oraz Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. z 2010 roku Nr 109, poz. 719) - spoczywają na właścicielu lub zarządcy obiektu. 
 
 
Brak systematycznego czyszczenia przewodów kominowych, stosowanie niewłaściwego paliwa, w tym paliwa o dużej wilgotności może doprowadzić do zapalenia się sadzy wewnątrz komina,  a procesowi palenia towarzyszy często wydobywanie się z komina iskier i palących się cząstek sadzy. Zjawisko to powoduje szybkie nagrzewanie przewodu kominowego osiągając nawet temperaturę powyżej 1000°C, a więc powstaje ryzyko zapalenia się przyległych do niego palnych konstrukcji np. dachu czy drewnianego stropu. Nagły wzrost temperatury wewnątrz komina może też doprowadzić do jego pęknięcia  i wydobywania groźnego dla życia i zdrowia tlenku węgla.
PAMIĘTAJMY – CZAD OSZUKUJE ZMYSŁY!!!  Wbrew powszechnej świadomości czadu nie rozpoznamy po zapachu lub dymie – Czadu nie widać, nie słychać i nie czuć. 
 
 
Zmniejsz ryzyko zamontuj czujnik tlenku węgla!!!
 
 

 
Fotorelacja


Źródło: KP PSP Krotoszyn/: kpt. Tomasz PatryasReklama - OSK AS Maria MaśniakReklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.plReklama - Pralnia LAGUNA Łukasz Kaczmarek
Reklama - EUROWARSZTAT Kaczmarek
Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

Reklama internetowa w gazecie

iKrotoszyn.pl reklamy Szukasz pracwonika? Znajdź go z Nami!