iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama - Bar u Żaby - Kurczak z Rożna - Smażalnia RybAUTOPROMOCJA - Zamów reklamę internetową! na iKrotoszyn.pl


Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama internetowa w gazecie
Środa
26
czerwiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Reklama internetowa w gazecie
ZSP2 Krotoszyn

Magdalena, Michalina i Kacper najlepsi w Wielkopolsce!

2019-03-19 13:03:00

Uczniowie z wielkopolskich szkół ponadgimnazjalnych zmierzyli się w etapie wojewódzkim Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. O pierwsze miejsce walczyło 21. trzyosobowych zespołów z całej Wielkopolski.

W naszym województwie największą wiedzą wykazali się uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie, w składzie: Magdalena Pabich, Michalina Ćwik i Kacper Włodarczyk. Na drugim miejscu uplasował się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Kępna – Justyna Błażejewska, Paulina Bodzińska i Patrycja Marczak. Ostatnie miejsce na podium przypadło Zespołowi Szkół Politechnicznych z Wrześni – Monika Cieślak, Michał Wąsiewicz i Kamil Wizła.

 

Trzy najlepsze drużyny z Wielkopolski otrzymały drobne upominki, a najlepsza drużyna w województwie walczyć będzie o punkty na uczelnie wyższe oraz cenne nagrody, między innymi laptopy, tablety i czytniki e-booków. Finał 26 kwietnia w Centrali ZUS w Warszawie.

 

Do pierwszego etapu olimpiady przystąpiło 34 tys. uczniów ze szkół ponadpodstawowych z całego kraju, którzy wcześniej uczestniczyli w projekcie edukacyjnym "Lekcje z ZUS". Wyłoniono trzyosobowe zespoły, które reprezentowały szkołę w etapie wojewódzkim. W samej Wielkopolsce do konkursu zgłosiło się 2813 uczniów z 77 szkół.

Tylko z terenu naszego województwa do drugiego etapu zakwalifikowanych zostało 63 uczniów z 21 szkół ponadpodstawowych. Były wśród nich placówki z Poznania, Wolsztyna, Kościana, Kępna, Gostynia, Krotoszyna, Jarocina, Leszna, Kaczek Średnich, Konina, Liskowa, Ostrowa Wlkp., Wągrowca, Wrześni, Swarzędza, Nowego Tomyśla. Zespoły w drugim etapie olimpiady rozwiązywały jednakowy, 30-minutowy test składający się z 25 pytań wielokrotnego wyboru.

 

„Lekcje z ZUS” to projekt edukacyjny dla szkół ponadpodstawowych zainicjowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w 2013 r. Podczas zajęć młodzież zapoznaje się z podstawami systemu ubezpieczeń społecznych, systemem emerytalnym, świadczeniami związanymi z poszczególnymi rodzajami ubezpieczeń i zasadami prowadzenia własnej firmy. Materiały dydaktyczne do zajęć opracowane zostały przez specjalistów z ZUS przy udziale metodyka nauczania.

„Lekcje z ZUS” i olimpiada cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. W pierwszej edycji w „Lekcjach” brało udział ponad 17 tys. uczniów, z czego 11 tys. uczestniczyło w konkursie. W tym roku 75 tys. uczniów wzięło udział w „Lekcjach” z czego aż 34 tys. zdecydowało się na udział w olimpiadzie. Od początku projektu, który trwa od 2014 r., w  „Lekcjach” uczestniczyło 229 tys. uczniów, a 118 tys. z nich brało udział w olimpiadzie.

 

 Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


Reklama - Intermarche Krotoszyn - SupermarketReklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebraReklama internetowa w gazecie

iKrotoszyn.pl reklamy Szukasz pracwonika? Znajdź go z Nami!