iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowejReklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket
Reklama - Ubezpieczenia Zduny Ryszard Teodorczyk

Reklama - OSK AS Maria Maśniak
PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie PsówInformacja na temat możliwości reklamy w informatorze ślubnym
Informacja jak stworzyć prostą stronę www wraz z numerem kontaktowym


Autopromocja zakładki informatora ślubnego

Niedziela
22
lipiec
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
29
30
31

Hufiec Pracy

Manewry w warunkach polowych

2018-04-13 07:04:00

W środę, uczestnicy krotoszyńskiego hufca, wzięli czynny udział w organizowanych wspólnie z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach i Ochotniczą Strażą Pożarną w Zdunach V Międzygimnazjalnych manewrach w warunkach polowych.

Przedsięwzięcie to miało na celu sprawdzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i ratownictwa medycznego w oparciu o wiedzę zdobytą podczas zajęć teoretycznych z edukacji dla bezpieczeństwa.
 
Turniej przebiegał dwuetapowo i brały w nim udział czteroosobowe drużyny wraz z opiekunem. W pierwszej części przedstawiciel każdej z drużyn pisał test, który składał się z 15 pytań. Następnie każda drużyna otrzymała mapkę i według losowej kolejności wyruszyli w wyznaczone punkty zadaniowe. W każdym miejscu na uczestników czekali strażacy OSP Zduny wraz z pozorantami, odgrywającymi scenki, a zadaniem drużyn było udzielenie poszkodowanym profesjonalnej pomocy i omówienie postępowania.
 
Pierwsze zadanie polegało na udzieleniu pomocy dorosłej osobie, która zakrztusiła się podczas festynu przy placu zabaw. Kolejnym zadaniem było wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie w remizie strażackiej oraz udzielenie pomocy kierowcy koparki i potrąconemu przez niego rowerzyście. W punkcie kolejnym drużyny musiały stawić czoła ratowaniu cukrzyka, który zasłabł podczas wycieczki pieszej. Ostatnie zadanie polegało na udzieleniu pomocy uczniowi, który spadł ze schodów i złamał rękę.
 
Na zakończenie turnieju na wszystkich zaangażowanych czekała ciepła grochówka i pieczywo zakupione ze środków WWK OHP w Poznaniu oraz słodkości i woda pozyskane od sponsorów. Po podliczeniu przez komisję konkursową punktów pierwsze miejsce i Puchar Komendanta Wojewódzkiego WWK OHP w Poznaniu otrzymała drużyna ze Zdun. Drugie i Puchar Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach otrzymała drużyna z Kobylina, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z krotoszyńskiego gimnazjum, otrzymując puchar ufundowany przez OSP w Zdunach. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale ufundowane również przez WWK OHP w Poznaniu.
 
 Fotorelacja
Reklama - Stomatologia Żukowski lek. stom. Michał Żukowski stomatologia ogólna


Reklama - EUROWARSZTAT Kaczmarek

Reklama internetowa w gazecie


Informator Budowlany w gazecie internetowej iKrotoszyn.pl


Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecie


Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecie


sławomir Glód
LOMBARD SMOK


iKrotoszyn.pl reklamy iKrotoszyn.pl reklama w sieci gazet