iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - Kredyty Krotoszyn - FinUP Partner - Tomasz GierkoReklama - Bar u Żaby - Kurczak z Rożna - Smażalnia Ryb

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama internetowa w gazecie
Poniedziałek
17
czerwiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
21
24
25
26
27
28

Reklama internetowa w gazecie
Krotoszyn

Niebezpieczne skrzyżowanie na Parcelkach. Czy coś się zmieni?

2019-06-07 07:06:00

Wczoraj po południu przy skrzyżowaniu ulic Grudzielskiego i Samulskiego w Krotoszynie dyskutowano na temat poprawy bezpieczeństwa w miejscu, gdzie często dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych.

W spotkaniu wzięli udział m.in. Krzysztof Jelinowski - dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, Tadeusz Olejniczak - naczelnik Wydziału Dróg w Starostwie Powiatowym w Krotoszynie, Michał Kurek - naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Krotoszynie, Krzysztof Grzempowski - radny miejski oraz Mariusz Ratajczak - przewodniczący Rady Osiedla nr 4.

 

Nie przypadkowo spotkano się w tym miejscu. Niedawno właśnie na tym skrzyżowaniu doszło do wypadku, w którym samochód dostawczy wpadł na płot jednej z posesji. Kierowcy - jak można było usłyszeć podczas spotkania - bardzo często ignorują znak stop znajdujący się na ul. Samulskiego. Stąd kolizje i wypadki są w tym miejscu niemalże normą. Wszystko jednak do czasu, aż stanie się tragedia...

Właśnie aby jej zapobiec odbyło się to spotkanie. Zastanawiano się na nim, w jaki sposób poprawić bezpieczeństwo u zbiegu ulic Grudzielskiego i Samulskiego. Jedyną stosowną alternatywą okazuje się wybudowanie tzw. wywyższonego skrzyżowania, które sprawi, że kierowcy automatycznie będą musieli zwolnić.

Okazuje się, że dokumentacja jest już opracowana i wymaga jedynie aktualizacji, bowiem podczas budowy tej ulicy w 2010 roku, miało wywyższone skrzyżowanie powstać. Wówczas jednak mieszkańcy na jego budowę nie wyrazili zgody. Jak będzie teraz?

Wkrótce odbędzie się zebranie tamtejszej Rady Osiedla, gdzie ponownie zostanie przedyskutowany ten problem. Jeśli zostanie zaakceptowany przez mieszkańców wniosek rady trafi na biurko starosty. Problem jednak w tym czy w budżecie powiatu znajdą się na to zadanie pieniądze...

 

 Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


Reklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebraReklama internetowa w gazecie

iKrotoszyn.pl reklamy Szukasz pracwonika? Znajdź go z Nami!