iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
Reklama - Poradnia Dobry Dietetyk - Piotr Kaźmierczak

Reklama - OSK AS Maria Maśniak
PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów


Reklama - Społeczna Szkoła Podstawowa w Krotoszynie


Autopromocja zakładki informatora ślubnego

Poniedziałek
20
sierpień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
29
30
31

Zduny

Niebezpieczny gaz

2017-12-04 07:12:00

Zdjęcie: mł. ogn. Rafał Jankowski
W sobotę strażacy otrzymali informacje o wybuchu gazu w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Pocztowej w Zdunach. Niestety, były także osoby poszkodowane.

- Przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej cztery osoby opuściły obiekt objęty pożarem. Dwie kobiety znajdowały się pod opieką ratowników medycznych w karetce pogotowia, natomiast dwójka małych dzieci znajdowała się u rodziny w pobliskim domu. Wewnątrz budynku panowało duże zadymienie. Na szczęście nie potwierdziły się informacje o wybuchu - informuje bryg. Tomasz Niciejewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.
 
Strażacy zabezpieczyli teren działań oraz odłączyli media zasilające budynek. - Dobra organizacja pracy, bobrze wyszkoleni strażacy i wyposażeni w profesjonalny sprzęt pozwoliły na szybkie uporanie się z pożarem. Priorytetem w każdych działaniach jest udzielenie pomocy osobom poszkodowanym. Tak też było i tym razem - informuje rzecznik.
Poparzona kobieta trafiła niezwłocznie do szpitala, strażacy zaopiekowali się matką z dwójką dzieci, którym udzielono wsparcia psychicznego, a dzieci otrzymały „Misia Ratownika”. Druga karetka zabrała dzieci z matką do szpitala. W tym samym czasie strażacy wyposażeniu w kamerę termowizyjną i sprzęt ochrony dróg oddechowych wprowadzili do wnętrza budynku linie gaśnicze skutecznie tłumiąc ogień. Nadpalone materiały i butle gazowe usunięto na zewnątrz budynku. Pomieszczenia zostały oddymione i przewietrzone oraz sprawdzone urządzeniami pomiarowymi – zagrożeń nie stwierdzono. Na miejsce zdarzenia przyjechał burmistrz Zdun, który zaoferował pomoc osobom poszkodowanym w pożarze. Działania trwały 1 godzinę 49 minut.
 
Straż pożarna apelujemy do mieszkańców o ostrożność i rozwagę. Wykonujmy czynności zgodnie z zaleceniami producenta, instrukcjami, zaleceniami. Pamiętajmy, że pośpiech jest złym doradcą.Fotorelacja


Źródło: KP PSP Krotoszyn


Reklama - Stomatologia Żukowski lek. stom. Michał Żukowski stomatologia ogólna


Reklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket
Reklama - EUROWARSZTAT Kaczmarek
Reklama - Ubezpieczenia Zduny Ryszard Teodorczyk


Informator Budowlany w gazecie internetowej iKrotoszyn.pl
sławomir Glód
LOMBARD SMOK


Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecie


Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecie
iKrotoszyn.pl reklamy iKrotoszyn.pl reklama w sieci gazet