iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAMRynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

-->
Reklama internetowa w gazecie
Środa
20
luty
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
25
26

Reklama internetowa w gazecie
Krotoszyn

Nowoczesne USG trafiło do szpitala

2017-07-13 11:30:54

Zdjęcie: M. Wiśniewska
Najwyższej jakości aparat do badań USG jest już na oddziale położniczo-ginekologicznym Szpitala Powiatowego w Krotoszynie. Urządzenie wraz z całkowicie nowoczesnym gabinetem oddano właśnie do użytku w budynku przy ul. Bolewskiego.

- Badania USG, ze względu na wykorzystywanie innego sposobu obrazowania są bezpieczne. Dlatego ich znaczenie w diagnostyce chorób lub wczesnym wykrywaniu nieprawidłowości jest duże, szczególnie dla kobiet ciężarnych, noworodków i dzieci – stwierdził zastępca dyrektora SPZOZ Krotoszyn ds. medycznych Mieczysław Pełko.
Zakupiony aparat pozwala na wykonywanie badań na najwyższym poziomie w opiece zdrowotnej kobiet. Posiada funkcje 3D i 4D. Dzięki funkcji 3D możliwe jest oglądanie ciąży w każdym jej okresie i dzięki niej jest możliwe uzyskanie przekrojów anatomicznych niedostępnych w badaniu dwuwymiarowym, ułatwia rozpoznanie wad wrodzonych czy zaburzeń anatomicznych płodu. Funkcja 4 pozwala z kolei na obserwację jak dziecko porusza się w łonie matki.
Aparat USG ma także zastosowanie w diagnostyce noworodków i dzieci. Wykonując badanie przezciemiączkowe można lepiej niż dotychczas ocenić mózgowie pod kątem chorób i wad wrodzonych, wodogłowia, a także krwawienia. Lepsza jest także diagnostyka narządów położonych powierzchownie.
 
O tym, jak nieodzownym urządzeniem w diagnostyce jest aparat USG świadczą statystyki - w roku 2016 szpital na Bolewskiego wykonał ogółem 3 868 badań USG, w tym: u noworodków - 104, u dzieci – 772 oraz 2 992 u kobiet ciężarnych.
 
Warto dodać, że aparat USG, na którym dotychczas wykonywane były badania, jako sprawne urządzenie, został zainstalowany w Poradni Ginekologiczno – Położniczej w Koźminie Wlkp. W ten sposób umożliwiono dostęp do badań USG pacjentkom tamtejszej poradni.
 
W uroczystym przecięciu wstęgi w nowym gabinecie udział wzięli m.in.: starosta Stanisław Szczotka, wicestarosta Paweł Radojewski, dyrektor SPZOZ Krotoszyn Krzysztof Kurowski wraz z zastępcami – Mieczysławem Pełko i Dariuszem Markowskim oraz personel medyczny szpitala – lekarze Tomasz Wojno (reprezentujący oddział położniczo-ginekologiczny) i Paweł Wroński (kierujący działem diagnostyki w szpitalu). Gabinet poświęcił kapelan szpitalny ks. Piotr Woźniak.
 
Reklama
 

 

Zobacz też:
 
W Lgowie i Śmiełowie: Te szczątki należały do Patryka
 Fotorelacja


Źródło: Starostwo Powiatowe w Krotoszynie/Marzena WiśniewskaReklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - EUROWARSZTAT Kaczmarek
Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne


Reklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket

Autopromocja ikrotoszyn.pl

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra


Reklama internetowa w gazecie

Reklama internetowa w gazecie

iKrotoszyn.pl reklamy Szukasz pracwonika? Znajdź go z Nami!