iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


AUTOPROMOCJA - Zamów reklamę internetową! na iKrotoszyn.pl


Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama internetowa w gazecie
Środa
24
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
29
Krotoszyn

Nowy sprzęt trafił do krotoszyńskiego szpitala

2018-06-25 10:32:41

Blisko 4 mln zł, to kwota zakupów, jakich dokonał w ostatnim czasie SPZOZ w Krotoszynie. Do szpitala powiatowego trafiło m.in. ponad 100 elektrycznych łóżek oraz sprzęt do oddziału noworodkowego. To jednak nie wszystko.

Szpital w Krotoszynie realizuje zakupy sprzętu medycznego w ramach dwóch projektów z dofinansowaniem unijnym. Jednym z nich jest „Poprawa infrastruktury ochrony zdrowia poprzez doposażenie SPZOZ w Krotoszynie w nowoczesny sprzęt medyczny”. Trafia on na poszczególne oddziały, do Zakładu Leczniczego Usprawniania i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.
 
Wartość zakupów wynosi 3 mln 924 tys. 281 zł. Wkład własny to 588 645 zł. Do połowy czerwca dostarczono 212 sztuk nowego sprzętu. Projekt realizowany jest w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.
 
Najbardziej widoczną inwestycją jest nabycie 104 elektrycznych łóżek szpitalnych dla dorosłych, posiadających panele regulacji pozycji, co w znacznym stopniu podwyższa komfort pacjentów. Kupowane są również stoliki "przyłóżkowe". Przeznaczone są one dla oddziałów: dziecięcego (6 łóżek dziecięcych, 14 elektrycznych), położniczo-ginekologicznego, onkologii klinicznej, rehabilitacji, Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego oraz pododdziałów kardiologicznego i ortopedycznego.
 
Dla oddziału noworodkowego zakupiono bilirubinometr, badający poziom bilirubiny u noworodków bez konieczności ich kłucia. Nabyto także 2 inkubatory, 2 stanowiska do resuscytacji z kardiomonitorami, lampę do fototerapii, pulsoksymetr, 6 stanowisk do pielęgnacji noworodków z promiennikiem.
 
Do oddziału położniczo-ginekologicznego trafiły m.in. 2 kardiomonitory, aparat do znieczulenia, aparat EKG, defibrylator, fotel ginekologiczny. Poradnia położniczo-ginekologiczna wyposażona została w 2 fotele ginekologiczne.
 
Wśród licznego sprzętu nabytego dla Zakładu Leczniczego Usprawniania na szczególną uwagę zasługuje służące do zaawansowanej terapii neurologicznej urządzenie do stymulacji stopy opadającej. Istotą jego działania jest wykorzystywanie impulsów elektrycznych o niskim natężeniu do aktywacji nerwów kontrolujących pracę mięśni odpowiedzialnych za zgięcie grzbietowe stopy.
 
Zakład Opiekuńczo-Leczniczy wzbogacił się natomiast m.in. o aparat do masażu uciskowego, lampę do fototerapii, stół do pionizacji, stół do terapii ręki, szynę do ćwiczeń biernych nóg.
 
Drugim projektem unijnym jest projekt doposażenia w sprzęt medyczny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Warto też wspomnieć o dokonanych już zakupach m.in. nowej karetki pogotowia, aparatu RTG typu Telekomando, aparatu USG 4D dla oddziału położniczo-ginekologicznego. Pozyskany sprzęt, łącznie w sumie za ponad 7 mln zł ma znacznie podnieść jakość diagnostyki i leczenia chorych. Warto dodać, że nie było tak intensywnych zakupów w historii szpitala.
 
 Fotorelacja
Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


Reklama - Intermarche Krotoszyn - SupermarketReklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebraiKrotoszyn.pl reklamy Szukasz pracwonika? Znajdź go z Nami!