30

Piłka nożna

Orliki Astry lepsze w derbach powiatu

2017-10-10 09:10:00

Młodzi piłkarze Astry Krotoszyn pokonali zespół Piasta Kobylina 8:5, w ramach rozgrywek II ligi kaliskiej klasy okręgowej. Jak zwykle nie zawiedli liderzy drużyny.

Wczoraj na Orliku przy krotoszyńskim deptaku, podopieczni Tomasza Barana podejmowali ekipę z Kobylina. Mecz od początku ułożył się po myśli zawodników Astry, którzy szybko wyszli na prowadzenie, a po kilku minutach dołożyli drugą bramkę. Z biegiem czasu w szeregi krotoszynian wdarła się jednak niefrasobliwość i przyjezdni zaczęli coraz bardziej zagrażać bramce gospodarzy. Ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 4:2.

Po przerwie wciąż utrzymywała się dominacja piłkarzy Astry, jednak przyjezdni zwietrzyli szansę w strzałach z dalszej odległości, bowiem golkiperowi krotoszynian słońce świecące prosto w oczy mocno utrudniało interwencje. Patryk Figlak, stojący pomiędzy słupkami gospodarzy, grał jednak tego dnia jak z nut, wielokrotnie popisując się świetnymi paradami i ratując drużynę przed utratą kolejnych goli.

W środku pola prym, jak zwykle wiódł – może mniej widoczny, niż zwykle – kapitan Szymon Ratajczak, strzelec trzech bramek. A dodatkowo dobra dyspozycja napastnika Nikodema Wójcika, autora czterech goli, sprawiła, że po raz kolejny w tym sezonie piłkarze Astry cieszyli się ze zwycięstwa.

Już za tydzień arcyważne spotkanie orlików z Krotoszyna, które zapewne zadecyduje o końcowym układzie w tabeli przed przerwą zimową - lider z Raszkowa będzie podejmował na swoim boisku właśnie piłkarzy Astry. Relacja oczywiście na naszych łamach.