iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
Reklama - Poradnia Dobry Dietetyk - Piotr Kaźmierczak

Reklama - OSK AS Maria Maśniak
PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów


Reklama - Społeczna Szkoła Podstawowa w Krotoszynie


Autopromocja zakładki informatora ślubnego

Wtorek
21
sierpień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
29
30
31

Z policji

Oszczędniej jest nie rozmawiać...

2018-08-06 14:08:00

Zdjęcie: Archiwum
Lato, to czas wakacji, urlopów i częstszych oraz dłuższych samochodowych wyjazdów. Pamiętajcie, żeby podczas kierowania korzystać z zestawu głośnomówiącego. To zdecydowanie bezpieczniejsze, a poza tym, w razie policyjnej kontroli, uchroni Was przed nadwyrężeniem wakacyjnego budżetu.

Telefon komórkowy to nieodłączny element funkcjonowania większości ludzi. Właściciele „komórek” korzystają z nich o każdej porze i wszędzie. Piszą SMS-y, rozmawiają, korzystają z nawigacji i Internetu. Robią to podczas śniadania, w pracy, szkole, czy na spacerze... Niestety, bardzo często również podczas kierowania samochodem. Takie zachowanie może kosztować 200 zł, a nieraz nawet utratę zdrowia czy życia.
 
Wystarczy kilka sekund na odebranie połączenia, by rozproszyć uwagę kierującego i zwiększyć ryzyko nieszczęśliwego zdarzenia na drodze. Podczas, gdy siedzący za kierownicą skupia swoją uwagę na klawiaturze telefonu, jego koordynacja ruchów gwałtownie spada. Kilka sekund to wystarczający czas na niekontrolowaną zmianę pasa jezdni, wjazd do rowu, czy zderzenie z innym uczestnikiem ruchu drogowego. Jeszcze większym zagrożeniem na drodze są osoby, które kierując piszą równocześnie SMS-y, sprawdzają pocztę bądź portale społecznościowe.
 
Jak pokazują działania prowadzone przez policję kierowców, którzy podczas jazdy korzystają z telefonów komórkowych, wciąż nie brakuje. Dla osób, którym zdarza się prowadzić rozmowy telefoniczne w czasie jazdy rozwiązaniem jest korzystanie z zestawu głośnomówiącego bądź słuchawki Bluetooth. Powyższe urządzenia pozwolą kierowcy na prowadzenie rozmowy telefonicznej w sposób nie naruszający przepisów ruchu drogowego, a także na niestwarzanie zagrożenia w ruchu lądowym.
 
Zgodnie z aktualnym taryfikatorem korzystanie z telefonu komórkowego wymagającego trzymania w ręce jest wykroczeniem, za które policjant ma prawo nałożyć mandat karny w wysokości 200 złotych. Dodatkowo kierowca, który w czasie jazdy samochodem korzysta z trzymanego w ręku telefonu otrzyma 5 punktów karnych.
 
Policjanci przestrzegają, że podczas prowadzonych kontroli i nadzoru nad ruchem drogowym, będą zwracać szczególną uwagę na osoby, które w czasie jazdy w nieprawidłowy sposób korzystają z telefonu. Zwłaszcza teraz, podczas wakacji, gdy na drogach panuje wzmożony ruch, takie zachowanie może doprowadzić do tragicznego w skutkach finału podróży.
 
 
Źródło: KPP Gostyń


Reklama - Stomatologia Żukowski lek. stom. Michał Żukowski stomatologia ogólna


Reklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket
Reklama - EUROWARSZTAT Kaczmarek
Reklama - Ubezpieczenia Zduny Ryszard Teodorczyk


Informator Budowlany w gazecie internetowej iKrotoszyn.pl
sławomir Glód
LOMBARD SMOK


Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecie


Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecie
iKrotoszyn.pl reklamy iKrotoszyn.pl reklama w sieci gazet