iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


AUTOPROMOCJA - Zamów reklamę internetową! na iKrotoszyn.pl


Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama internetowa w gazecie
Środa
24
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
29
Podsumowania

Pamiętacie, jak było?

2019-01-01 08:01:00

2018 rok minął, jak z bicza strzelił. Jaki to był dla Was rok? Dziś przypominamy najważniejszego jego wydarzenia, o których informowaliśmy na naszych łamach.

Styczeń

W Krotoszynie powstał Klub Wsparcia dla Rodziców Dzieci z Autyzmem i Neurotypowych. Klub działa od niedawna, a do jego powstania przyczyniły się dwie mamy: Wioleta Poterek oraz Dobrawa Szlachcikowska. Przypominamy kontakt: kontakt Wioleta Poterek - tel. 721 515 544, Dobrawa Szlachcikowska – tel. 794 710 330. Nad działalnością klubu objęliśmy patronat.

W wieku 108 lat zmarła najstarsza Wielkopolanka. Marianna Latusek mieszkała w Orpiszewie w gminie Krotoszyn.

Zmarł także ksiądz prałat Leon Spaleniak, który w latach 1980 - 2009 był proboszczem parafii św. ap. Piotra i Pawła w Krotoszynie. Potem przeszedł na emeryturę.

 
Luty
 
Powołano do życia Krotoszyński Klub Bokserski imienia Andrzeja Gołoty. To z pewnością historyczny – nie tylko dla lokalnego sportu – moment. Przypomnijmy, bowiem że kilkadziesiąt lat temu działała w Krotoszynie sekcja pięściarska.
 
We wtorek, 6 lutego, zmarł długoletni proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie - ks. kan. Zygmunt Krysmalski.
Zarząd Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości w Kaliszu, powołał senatora Łukasza Mikołajczyka na stanowisko komisarza w strukturach lokalnych tego ugrupowania w Krotoszynie.
 
 
Marzec
 
Czy w gminie Krotoszyn, tzw. konkursy ofert są "zgodne z prawem"? Czy w tej samej gminie „oszukiwani są nauczyciele"? Czy "odtrąbiony" przez gminę sukces, związany z odzyskaniem przez samorząd VAT-u przy budowie hali sportowo-widowiskowej w Krotoszynie, miał faktycznie miejsce? Senator Łukasz Mikołajczyk zarysował nieco inny obraz tej największej w powiecie gminy.
 
Podpisano umowę na rozbudowę krotoszyńskiego szpitala przy ul. Mickiewicza. Roboty się rozpoczęły, a zakończenie zaplanowano na wrzesień 2019 r.
 
 
Kwiecień
 
W wieku 79 lat, zmarł Jan Waleński, wieloletni naczelnik i burmistrz Kobylina.
Kolejna smutna wiadomość w ostatnich dniach.Zmarł Edward Kozupa, były wieloletni sekretarz powiatu oraz prezes Powiatowego Zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Krotoszynie. Miał 71 lat.
W krotoszyńskim parku nowa rzecz... Woliera, bo niej mowa, została uroczyście otwarta przez Franciszka Marszałka, burmistrza Krotoszyna.
 
Maj
 
Do śmiertelnego wypadku na ulicy Ostrowskiej w Krotoszynie. Mężczyzna kierujący mercedesem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku wypadł z drogi. Następnie uderzył lewym bokiem pojazdu w drzewo.
Ruszyła kolejna odsłona Krotoszyńskiego Roweru Miejskiego. Tym razem dwukołowce nie ginęły...
Drugie miejsce w Pucharze Polski Służb Mundurowych w III Memoriale Wojciecha Jastrzębia i XIV Otwartych Mistrzostwach Dzierżoniowa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, zdobyła st. post. Agnieszka Nowak – policjantka Zespołu Ruchu Drogowego KPP w Krotoszynie.
 
Srebro i brąz dla SP 7 w Krotoszynie, to kolejny dorobek podopiecznych Piotra Robakowskiego. Tym razem młodzi siatkarze spod znaku UKS Piast, przywieźli medale z Poznania, gdzie dziś odbył się finałowy turniej Enei Ligi Mini Piłki Siatkowej.
 
Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratowniczego wylądował na krotoszyńskim stadionie. Przetransportowano nim do szpitala mężczyznę, który z drabiny spadł na płot.
 
Czerwiec
 
Dni Koźmina Wielkopolskiego, to tradycyjnie tłumy mieszkańców z całego powiatu i nie tylko. Tym razem można było zobaczyć m.in. grupę M.I.G. i Dodę z zespołem Virgin.
 
W sobotę, na krotoszyńskim Rynku odbyła się biesiada z okazji 20 urodzin powiatu krotoszyńskiego. Na scenie zaprezentowali się przedstawiciele gmin wchodzących w skład powiatu. Z kolei w stoiskach po Ratuszem zaprezentowały się lokalne instytucje oraz szkoły.
Ray Wilson, ostatni wokalista legendarnej grupy Genesis zagrał podczas tegorocznych Dni Zdun. To była prawdziwa uczta dla ucha.
Z kolei do Kobylina zjechały tysiące fanów, by obejrzeć koncert legendy polskiej muzyki rockowo-bluesowej, zespołu Dżem.
45 ton śmieci spłonęło na krotoszyńskim składowisku odpadów przy ul. Ceglarskiej. Relację na żywo z akcji pożarniczej mogliście oglądać na naszym fanpage'u.
 
 
Lipiec
 
Parada i konkurs pojazdów bezsilnikowych w symbolice narodowej przeszła w niedzielę ulicami Rozdrażewa. Była jednym z punktów Dni Rozdrażewa.
 
Paweł Radojewski, na co dzień wicestarosta powiatu krotoszyńskiego, znany jest ze swojego hobby, jakim jest piłka siatkowa. Od niedawna dzierży on tytuł mistrza Polski w tej dyscyplinie, który wywalczył wraz ze swoimi kolegami z zespołu Tip-Topol Pobiedziska w kategorii wiekowej +55.
Ognisko wścieklizny w Krotoszynie. Powiatowy Lekarz Weterynarii w  wydał rozporządzenie w sprawie wyznaczenia ogniska wścieklizny, wyznaczenia obszaru zagrożonego, nakazów i zakazów na tym terenie oraz jego oznakowania.
7 lipca, czołówka zawodników z całej Europy, stanęła na starcie globalnego biegu z przeszkodami w samym sercu Alp. W gronie najlepszych europejskich spartan znalazł się st. sekc. Szymon Kujawa, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. 
W jednym z budynków po byłej jednostce wojskowej w Krotoszynie wybuchł pożar. Ogień strawił praktycznie wszystko...
 
 
Odbyły się kolejne dwie eliminacje Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, w których udział wziął zespół KM Racing Team z Krotoszyna. Tak jak poprzednio barwy zespołu reprezentował Artur Ryba w fiacie seicento abarth w klasie DN9.
 
Sierpień
 
Dwa aparaty do znieczulania, respirator transportowy, trzy defibrylatory, sześć pomp infuzyjnych, stacja dokującą do pomp infuzyjnych, pięć kardiomonitorów oraz aparat RTG przyłóżkowy jezdny - to sprzęt, który trafił na krotoszyński SOR.
 
Najpierw z wody wyłowiono Kacpra, wtedy jeszcze żył. Po kilku dniach morze wyrzuciło kolejne ciała, dwójki dzieci... Tą tragedią żyła cała Polska, a najbardziej sulmierzyczanie, którzy doskonale znają rodzinę, której trójkę dzieci pochłonęły fale w Darłówku.
W Krotoszynie zjawił się prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego i poseł na Sejm RP - Władysław Kosianiak-Kamysz. Odwiedził szpital i spotkał się z działaczami lokalnych struktur PSL-u Południowej Wielkopolski.
 
Wrzesień
 
Po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie oficjalnie otwarto zmodernizowane boisko sportowe.
Dzięki czujności przypadkowego przechodnia i szybkiej akcji strażaków uratowano jedną z kamienic przy ulicy Kaliskiej w Krotoszynie. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło po godzinie 3.00.
Na krotoszyńskim Rynku odbył się festiwal "Powiat od Kuchni". Nie zabrakło konkursów i występów artystycznych. Gościem specjalnym festiwalu był Karol Okrasa, któremu nadano tytuł "Zasłużony dla Krotoszyna".
 
 
Zmarł Tadeusz Kubiak. Przez ponad 20 lat był przewodniczącym NSZZ "Solidarność" przy krotoszyńskiej firmie Mahle.
Jedna osoba poszkodowana, pięć rozbitych pojazdów i zniszczone ogrodzenie – to bilans zdarzenia drogowego, do którego doszło w środę na ul. Ceglarskiej w Krotoszynie.
 
Październik
 
6–miesięczny chłopiec połknął agrafkę. Rodzice zabrali niemowlę na krotoszyński SOR. Tam wykonano zdjęcie RTG, które wykazało, że ciało obce znajduje się w przełyku. W szybkim dotarciu do ostrowskiego szpitala pomogli rodzicom policjanci, którzy eskortowali ich na miejsce. Niestety, również ta placówka nie dysponuje sprzętem umożliwiającym bezpieczne usunięcie ciała obcego u niemowlaka, dlatego konieczne okazało się przewiezienie chłopca do szpitala klinicznego we Wrocławiu.
Odbyły się wybory samorządowe. W sumie na tym można zakończyć temat. Na kluczowych stanowiskach w powiecie nie doszło do większych zmian.
Przy drodze krajowej nr 36 w Smoszewie pojawił się worek ze zwłokami. Na szczęście to tylko akcja profikatyczna krotoszyńskiej policji, która ma zwrócić uwagę kierowców na bezpieczeństwo na drodze. Zorganizowano ją po raz drugi.
 
Listopad
 
Do Krotoszyna przyjechał Andrzej Gołota. W krotoszyńskiej hali widowiskowo-sportowej przeprowadził trening bokserski.
 
 
Na terenie budowy, przy Galerii Krotoszyńskiej, znaleziono niewybuch. na miejsce przybyli saperzy z Głogowa.
 
Grudzień
 
W tegorocznych piłkarskich zmaganiach Santander Cup, oprócz krotoszyńskich zespołów, wzięły udział bardzo silne ekipy m.in. Lecha i Warty Poznań. Poziom był bardzo wysoki, a puchary tym razem pojechały do Środy Wlkp.i Trzebnicy.
 
Wsiadł "po pijaku" za kierownicę, a po kilku kilometrach wypadł z drogi i swoją podróż zakończył w przydrożnym rowie. Sytuacja, jak niestety wiele opisywanych przez nas... Tym razem kierowcą był jednak policjant, który dodatkowo uciekł z miejsca zdarzenia, a w aucie zostawił służbową broń...
W nocy z 15 na 16 grudnia, przy rampie na ul. Benickiej w Krotoszynie, w pobliżu stacji paliw, zostały ujawnione zwłoki 34-letniego mężczyzny. Przeprowadzona sekcja wykazała, że przyczyną jego śmierci był uraz czaszki. Mężczyzna spadł z rampy.

 Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


Reklama - Intermarche Krotoszyn - SupermarketReklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebraiKrotoszyn.pl reklamy Szukasz pracwonika? Znajdź go z Nami!