iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Reklama - Wynajem busów i lawet - tel. +48 601-855-910
PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie PsówInformacja na temat możliwości reklamy w informatorze ślubnym
Informacja jak stworzyć prostą stronę www wraz z numerem kontaktowym

Autopromocja zakładki informatora ślubnego


Baszków

Pięć zastępów walczyło z ogniem

2018-10-29 13:09:53

Zdjęcie: KP PSP Krotoszyn/JRG Krotoszyn
W sobotę krótko przed północą doszło do pożaru budynku gospodarczego w Baszkowie. Ogień zagrażał znajdującemu się w pobliżu domowi.

W sobotę 27 października 2018 roku o godzinie 23:55 do Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Baszków (gmina Zduny).
 
 
Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował pięć zastępów gaśniczych (JRG Krotoszyn, OSP Baszków, OSP Zduny, OSP Kobylin i OSP Konarzew).
 
 
Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że pali się kompleks budynków gospodarczych (dwa drewniane garaże oraz pomieszczenie wykonane z płyt betonowych). Pożar w pełni rozwinięty zagraża budynkowi mieszkalnemu.
 
 
Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia. Strażacy podali trzy prądy gaśnicze wody oraz jeden prąd gaśniczy piany sprężonej w natarciu na palące się obiekty. Po stłumieniu ognia przystąpili do rozbiórki poszycia dachowego, którego konstrukcja uległa częściowemu spaleniu i zapadła się do środka budynku. Usuwanie z budynku więźby dachowej pozwoliło zlokalizować ukryte ogniska pożaru, które systematycznie były dogaszane. W dalszej części działań strażacy ewakuowali uratowane mienie w miejsce wskazane przez właściciela. W tym samym czasie rota wyposażona w sprzęt pomiarowy sprawdziła budynek mieszkalny oraz budynki gospodarcze zlokalizowane po przeciwnej stronie z uwagi na widoczne uszkodzenia okien zewnętrznych wywołane wysoką temperaturą. W sąsiednich obiektach nie stwierdzono żądnych zagrożeń. Obiekt gospodarczy, który uległ częściowemu spaleniu został sprawdzony kamerą termowizyjną, pod katem ukrytych zarzewi ognia, których nie stwierdzono. Pożar został całkowicie ugaszony. Na tym działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.
 
 
Działania Straży Pożarnej trwały 2 godziny i 21 minut.
 
 
 Fotorelacja


Źródło: KP PSP Krotoszyn/kpt. Tomasz Patryas


Reklama - OSK AS Maria MaśniakReklama - EUROWARSZTAT Kaczmarek
Reklama - intermarche


sławomir Glód


Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecie

Autopromocja ikrotoszyn.pl

Reklama internetowa w gazecieLOMBARD SMOK


iKrotoszyn.pl reklamy iKrotoszyn.pl reklama w sieci gazet