iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Reklama internetowa w gazecie

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Krotoszyn

Pożar w budynku na Al. Powstańców Wielkopolskich. Jedna osoba na poddaszu...

2019-06-07 10:06:00

Zdjęcie: psp.wlkp.pl
W czwartek, po godzinie 14.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym na Alejach Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie.

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie. Do zdarzenia udał się również zastępca komendanta powiatowego PSP w Krotoszynie.

 

- Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów pożarniczych Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że z jednego z mieszkań na parterze budynku wielorodzinnego, przez rozbite okna wydobywa się gęsty dym. Sześciu lokatorów zamieszkujących tę część kamienicy znajduje się na zewnątrz. W wyniku przeprowadzonego wywiadu z  mieszkańcami strażacy uzyskują informację, że jedna osoba z mieszkania na poddaszu znajduje się w środku, a dym odciął jej drogę ewakuacji - informuje kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

 

Działania straży pożarnej polegały na  wprowadzeniu dwóch prądów gaśniczych piany sprężonej do wnętrza palącego się lokalu doprowadzając do szybkiego ugaszenia pożaru. Równolegle do prowadzonych działań gaśniczych rota strażaków wyposażona w sprzęt ochrony układy oddechowego i urządzenia pomiarowe udała się do mieszkania na poddaszu, gdzie przebywała jedna osoba. Z uwagi na informacje, że pożar się nie rozprzestrzenia, a pomiary miernika wielogazowego nie wykazały obecności gazów niebezpiecznych w mieszkaniu, strażacy podjęli decyzję o ewakuacji kobiety dopiero po oddymieniu klatki schodowej. Do tego czasu udzielali jej wsparcia psychicznego i na bieżąco monitorowali mieszkanie.

 

W trakcie prowadzonych działań do Kierującego Działaniami Ratowniczymi zgłosił się mężczyzna, który jak się okazało przed przybyciem straży pożarnej, podejmując próbę gaszenia pożaru gaśnicą proszkową, odniósł obrażenia ręki. Strażacy udzielili mężczyźnie kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz powiadomili ZRM, który po przybyciu opatrzył mężczyznę i pozostawił na miejscu zdarzenia.

Wszystkie mieszkania sprawdzono przyrządami pomiarowymi potwierdzając likwidację zagrożenia. Na tym trwające 2 godziny i 25 minut działania zakończono i zastępy wróciły do bazy.

 

 
Fotorelacja

Reklama - Sprzedaż opału - Skup złomu - Usługi transportowe - Krotoszyn

Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebraiKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl