iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAMRynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

-->
Reklama internetowa w gazecie
Sobota
23
luty
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26

Reklama internetowa w gazecie
Biegi

Poznańskie sukcesy zawodników Krotosza

2018-07-03 13:07:00

Zdjęcie: KS Krotosz
Zawodnicy KS Krotosz Krotoszyn znów stanęli na starcie. Tym razem, oczywiście z sukcesami, wzięli udział w zmaganiach na dystansie 10 km nad Jeziorem Strzeszyńskim oraz w Biegu Poznańskiego Czerwca 56.

Pierwszy z nich, a więc IV Nocny Bieg Świętojański, odbył się w sobotni wieczór, 23 czerwca, nad Jeziorem Strzeszyńskim. Biegi główne na dystansach 4,3 km oraz 10 km poprzedziła rywalizacja dzieci i młodzieży, natomiast chwilę po nich wystartowali chodziarze Nordic Walking. Świetna atmosfera podczas zawodów rozgrzała biegaczy w ten dość chłodny, czerwcowy wieczór, przypominając o nadejściu astronomicznego lata.
 
Noc Świętojańską nad poznańskim Strzeszynkiem, uczciło blisko 600 biegaczy, którzy punktualnie o 20.30 ruszyli na malowniczą trasę biegu. Zaznaczyć należy, iż nie należała ona do najłatwiejszych, bowiem w całości prowadziła przez leśne ścieżki otaczające jezioro. Biegacze pokonujący dystans 4,3 km jednokrotnie obiegali Jezioro Strzeszyńskie, natomiast w przypadku 10-kilometrowej trasy mieli do pokonania dwie, nieco wydłużone pętle. Na mecie czekały na nich napoje, drożdżówki, a także bardzo oryginalny, kolorowy medal. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się biegacze naszego klubu. Justyna Olejniczak, która w czasie 39:50 pokonała 10-kilometrową trasę, zwyciężyła w klasyfikacji generalnej kobiet, natomiast Karol Olejniczak z czasem 39:15 zajął dziewiąte miejsce w rywalizacji open, a także drugie w kategorii M40.
 
Po udanym występie w sobotnim biegu, biegacze z Krotoszyna nie spoczęli na laurach. Następnego dnia, punktualnie o godzinie 11.00 wystartowali w biegu upamiętniającym wydarzenia Poznańskiego Czerwca 1956 r.
 
Ten historyczny bieg wystartował z bramy poznańskich Zakładów im. Hipolita Cegielskiego, prowadząc następnie przez poznańską Wildę w kierunku starego miasta, gdzie w okolicach Zajezdni Poznań przy ul. Gajowej została zlokalizowana meta. Start biegaczy poprzedziło wycie syren dobiegające z zakładów, w których 62 lata wcześniej rozpoczął się strajk robotniczy.
 
Bieg Poznańskiego Czerwca 56 był lekcją historii i przypomnieniem wydarzeń, które ponad pół wieku wcześniej rozegrały się na ulicach Poznania. Organizatorzy zadbali o symbolikę biegu, wyznaczając jego start na terenie zakładów Cegielskiego, natomiast dalszą część trasy ulicami, na których rozegrały się najważniejsze wydarzenia Poznańskiego Czerwca. Nie zabrakło także wzruszających momentów na mecie - biegaczom medale wręczali bowiem kombatanci Czerwca’56. Ten niezwykły, reaktywowany po ponad 20 latach bieg, zgromadził blisko 1000 biegaczy, którzy zmagali się na dystansie 10 km lub w sztafecie 5x2 km. Triumfatorami biegu okazali się poznaniacy: Przemysław Walewski, który 10-kilometrową trasę pokonał w czasie 35:40, a także Agnieszka Janasiak, która na mecie uzyskała czas 38:51.
 
Kolejne udane zawody zaliczył także team Olejniczaków, bowiem Justyna Olejniczak na metę wbiegła jako druga kobieta oraz 22 open, w czasie 40:45, natomiast Karol Olejniczak, z czasem 41:27 zakończył rywalizację na 26. miejscu open.
 
 
Źródło: KS KrotoszReklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - EUROWARSZTAT Kaczmarek
Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne


Reklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket

Autopromocja ikrotoszyn.pl

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra


Reklama internetowa w gazecie

Reklama internetowa w gazecie

iKrotoszyn.pl reklamy Szukasz pracwonika? Znajdź go z Nami!