iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Reklama internetowa w gazecie

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Krotoszyn

Radni wolą szkolić się daleko, bo na edukację na miejscu nie ma chętnych... Ile to nas kosztuje?

2019-01-31 13:01:00

Zdjęcie: eSesja
Radni miejscy Krotoszyna wybierają się na tradycyjne, integracyjne (jak na początku każdej kadencji) szkolenie. I tradycyjnie, wiadomo kto pokryje większość kosztów...

- Czy konieczne jest wyjeżdżanie na szkolenia poza Krotoszyn, poza naszą gminę? - pytał na dzisiejszej sesji radny Bartosz Kosiarski. - Mamy piękne wiejskie świetlice, to takie szkolenie możemy przeprowadzić taniej. Chyba, że mamy wykładowców spoza Krotoszyna, z Łodzi, to wtedy jest jakiś sens takiego wyjazdu. A jeśli nie, to proponowałbym zastanowić się na komisjach czy nie odbywać takich szkoleń na miejscu. A jeśli mamy udać się na wyjazd integracyjny, to warto byłoby gdybyśmy zapłacili to z własnych pieniążków - mówił radny.

 

Swoje zdanie w tym temacie ma burmistrz Krotoszyna. - Jak pojawiają się nowi radni, to zawsze ten postulat jest zgłaszany. Odsyłam, żeby porozmawiać z uczestnikami i zapytać dlaczego szkolenia są organizowane poza terenem gminy? Z doświadczenia powiem, że te próby gdy na miejscu miały być organizowane szkolenia, to trudno było uzbierać uczestników. Zgłaszali się, a potem nie uczestniczyli, wychodzili, dzwonili... - wyjaśniał Franciszek Marszałek. - Szkoda, że pan radny Kosiarski najpierw się zapisał, a potem wypisał. Każdy uczestnik ponosi koszty 250 zł, a całe szkolenie, z tego co pamiętam, ok. 800 zł kosztuje - skwitował włodarz.

 

Podobnego zdania podczas obrad był radny Sławomir Augustyniak. - Naprawdę, jestem radnym od 12 lat i nie jest łatwo zebrać radnych na to szkolenie organizowane na miejscu. Parę razy próbowaliśmy na miejscu i nie zdało to egzaminu - tłumaczył.

 

Zdanie swoich przedmówców podsumował B. Kosiarski. - To niedobrze świadczy o radnych, że nie potrafią zebrać się na miejscu, a potrafią jechać 200-300 km na szkolenie. To nie niedobrze świadczy - zakończył temat.

 

Szkolenie, o którym mowa rozpoczyna się już w najbliższy piątek i potrwa przez cały weekend. Miejscy radni wybiorą się do Łodzi. Wyjazdowe szkolenie poprowadzą pracownicy...  krotoszyńskiego urzędu.

 

Sprawa jest ciekawa, bulwersująca i nasuwają się konkretne pytania.

Czy traktowanie w taki sposób swoich wyborców i miejskiego budżetu jest etyczne?

Jak to jest, że na szkolenie nie obciążające znacznie miejskiego budżetu nie ma chętnych, a na wyjeździe szkoleniowym, za pieniądze podatników sala pęka w szwach?

Czym różni się wiedza zdobyta w krotoszyńskim obiekcie, od tej zdobytej na "obcym" terenie?

Czy takie traktowanie mieszkańców jest poważne i wzbudza zaufanie do radnych?

I na koniec: ile metrów kostki brukowej można - za pieniądze przewidziane na szkolenie - położyć na gminnej ulicy?

 

To pytania retoryczne, które pozostawiamy bez odpowiedzi, choć liczymy, że każdy z radnych, który uda się chłonąć wiedzę do Łodzi odpowie sobie na nie sam...

 

Warto dodać, że także radni powiatowi wybierają się na podobne szkolenie.

 

 Reklama - Sprzedaż opału - Skup złomu - Usługi transportowe - Krotoszyn

Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebraiKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl