iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Reklama internetowa w gazecie
Krotoszyn

Rewitalizacja Błoni pod znakiem zapytania

2019-04-17 12:04:00

Zdjęcie: krotoszyn.pl
Do Urzędu Miejskiego w Krotoszynie wpłynęły oferty dotyczące rewitalizacji Błoni, w tym stadionu. Najtańsza z nich jest o 10 mln wyższa od ceny kosztorysowej.

Inwestycja ta jest od wielu lat wyczekiwana przez mieszkańców Krotoszyna. Natomiast kwestia remontu, a w sumie budowy od nowa stadionu i całej infrastruktury przy ulicy Sportowej śni się po nocach lokalnym działaczom oraz małym i większym sportowcom. Trzeba bowiem dodać, że okoliczne miasta powiatowe i nie tylko mogą pochwalić się znacznie ładniejszymi obiektami tego typu.

Plany związane z rewitalizacją tej części Krotoszyna znane są od dawna. O pierwszych przymiarkach w tej kwestii pisaliśmy już w 2016 roku.

 

Rewitalizacja Błoni ma być kontynuacją robót, które obecnie trwają na Al. Powstańców Wielkopolskich. Środowisko sportowe z utęsknieniem odlicza dni, kiedy rozpoczną się prace na stadionie i w jego okolicy, choć to będzie bardzo uciążliwe, szczególnie dla sekcji piłkarskich, które na kilka lat zostaną pozbawione obiektu do treningów i rozgrywania meczów.

 

Za nami pierwszy przetarg na rewitalizację Błoni. Oczywiście można było spodziewać się, że złożone oferty będą wyższe od miejskiego kosztorysu, ale różnica, która wynikła po otwarciu ofert zbiła z nóg chyba wszystkich. Najtańsza oferta opiewa na kwotę 47 mln zł, kolejna na 59 mln zł. Kosztorys, który został sporządzony przez samorząd to ok. 37 mln zł.

Burmistrz podjął więc decyzję o unieważnieniu przetargu i wkrótce zostanie ogłoszony kolejny. Co jednak w przypadku, gdy powyższe ceny nie ulegną kilkumilionowemu obniżeniu?

- Teraz będzie dyskusja, także z radnymi, czy robimy całość czy etapami, narażając się na wiele problemów technicznych i proceduralnych związanych z JESSICĄ i bankiem - mówi Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.

Najwięcej kontrowersji wzbudza trybuna główna i koszt jej wykonania. Bo trzeba dodać, że pod nią ma znajdować się całe serce obiektu. W tej liczącej ok. 100 długości budowli, 9 m szerokości ma znajdować się zaplecze i infrastruktura stadionu, pola namiotowego, itp.

Włodarz zachęca więc lokalne firmy, aby przystąpiły do przetargu. - Może powstanie jakieś konsorcjum, które będzie w stanie udźwignąć tę inwestycję - mówi burmistrz. Inwestycja zaplanowana jest na trzy lata i ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. W jakim stopniu i kiedy zostanie zrealizowana czas pokaże.

 

Przeczytaj także nasze archiwalne artykuły:

 

 

 

 

 Reklama - Sprzedaż opału - Skup złomu - Usługi transportowe - Krotoszyn

Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebraiKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl