iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama - SEZAM VOX KROTOSZYN - SKŁADY BUDOWLANE

Reklama - Centrum Rolno Ogrodnicze w Krotoszynie

Reklama - Sprzedam mieszkanie
Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama internetowa w gazecie
Czwartek
25
kwiecień
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
29
30

Reklama internetowa w gazecie
Krotoszyn

Rozdawali odblaski

2018-09-05 15:11:03

Zdjęcie: KPP Krotoszyn/sierż. sztab. Bartosz Karwik
W piątek 31 sierpnia 2018 r. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie dzięki współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Kaliszu przeprowadzili akcję „Odblaski ratują życie”. Poprzez takie działania policjanci promują bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Uświadamiają pieszych o tym, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych oraz korzystanie z właściwego oświetlenia rowerów podczas jazdy.

W miniony piątek funkcjonariusze krotoszyńskiej Policji przeprowadzili akcję profilaktyczną, a tym samym włączyli się do działań skierowanych na poprawę bezpieczeństwa szczególnie niechronionych uczestników ruchu drogowego. W trakcie prowadzonych działań rozdawano opaski odblaskowe, zawieszki, nalepki odblaskowe, a także lampki rowerowe ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu. Policjanci zachęcają wszystkich niechronionych uczestników ruchu do korzystania z nich, nie tylko po zmroku poza obszarem zabudowanym.

 

Policjanci apelują szczególnie do rodziców, aby zadbali o swoje pociechy, o oświetlenie ich rowerów, a tym samym o ich bezpieczeństwo. Piątkowa akcja pokazała, że nie każdy z uczestników ruchu drogowego wie, o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym. Nie każdy posiadał też prawidłowe i zgodne z przepisami oświetlenie roweru. Tego dnia policjanci rozdali około 200 elementów odblaskowych różnego typu i kilkanaście lampek rowerowych, ale to każdy indywidualnie powinien zadbać o siebie i swoich podopiecznych. Korzystanie z elementów odblaskowych zwiększa ich widoczność kilkukrotnie, a tym samym wpływa na poprawę bezpieczeństwa.

 

Pamiętaj! Odblaski mogą uratować życie! Przepisy nakładają na pieszych obowiązek korzystania z nich po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym. Wiemy jednak, że również w obszarze zabudowanym są miejsca nieoświetlone, gdzie korzystanie z elementów odblaskowych ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa niejednokrotnie ratując nasze życie.

 

 
Fotorelacja


Źródło: KPP Krotoszyn/sierż. sztab. Bartosz KarwikReklama - OSK AS Maria MaśniakReklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.plReklama - Pralnia LAGUNA Łukasz Kaczmarek
Reklama - EUROWARSZTAT Kaczmarek
Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

Reklama internetowa w gazecie

iKrotoszyn.pl reklamy Szukasz pracwonika? Znajdź go z Nami!