iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
Reklama - Pralnia LAGUNA Łukasz Kaczmarek


Reklama - SEZAM VOX KROTOSZYN - SKŁADY BUDOWLANE

Reklama - Centrum Rolno Ogrodnicze w Krotoszynie
Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT


Reklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Sobota
20
kwiecień
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
29
30

Reklama internetowa w gazecie
Krotoszyn

Są wyniki badań u panów. Wykryto cztery nowotwory

2018-07-20 10:49:04

Zdjęcie: Archiwum
Stowarzyszenie „Pomóżmy sobie” w Krotoszynie podsumowało kolejny, zrealizowany w bieżącym roku, projekt pod hasłem „Sam decyduję o sobie”, którego bezpośrednimi beneficjentami byli panowie powyżej 45 roku życia.

Zamieszkałym na terenie powiatu krotoszyńskiego panom zaproponowano, w jego ramach, cykl kompleksowych badań profilaktycznych (pomiar stężenia PSA we krwi, usg jamy brzusznej, badanie per rectum) pozwalających na wczesne wykrycie chorób gruczołu krokowego (prostaty), a także pozostałych chorób układu moczowego. Na podstawie uzyskanych wyników specjalista urolog ocenił stan zdrowia każdego korzystającego z akcji pacjenta, który w efekcie otrzymał wszystkie niezbędne informacje zdrowotne pozwalające na poprawę jakości życia lub skierowanie do poradni lekarza rodzinnego w przypadku potrzeby odwrotnego podjęcia działań ratujących życie.

 

Osiągnięte wyniki i ich efekty w pełni potwierdziły występujące w w/w zakresie zagrożenia. Z tegorocznych badań skorzystało zgodnie z założeniami projektu 80 panów, z których 47 mieszka na terenie Miasta i Gminy Krotoszyn, 7 na terenie gminy Koźmin Wlkp., 2 na terenie gminy Kobylin, 8 na terenie gminy Rozdrażew, 13 na terenie gminy Zduny i 3 w Sulmierzycach. Tradycyjnie zatem w liczbie bezpośrednich beneficjentów dominują mieszkańcy miasta i gminy Krotoszyn. Jednak jak wynika z analiz z roku na rok wzrasta też liczba osób korzystających z organizowanej akcji badań profilaktycznych rekrutująca się z pozostałych jednostek organizacyjnych powiatu krotoszyńskiego, która w roku bieżącym wynosiła 41,25% wszystkich przebadanych.

 

W przebadanej grupie osób zagrożonych chorobami gruczołu krokowego łagodny przerost prostaty stwierdzono u 39 osób. W tej grupie przebadanych u 21 osób stwierdzono przerost prostaty I°, a u 18 osób przerost prostaty II°. Te stadia choroby dla naszego bezpieczeństwa wymagają obserwacji własnego organizmu, systematycznej kontroli specjalistycznej a w niektórych przypadkach podjęcia leczenie farmakologicznego poprawiającego jakość życia poprzez zmniejszenie lub likwidację objawów chorobowych. Przestrzeganie tych zasad chroni przed dalszymi powikłaniami a w dalszej kolejności przed stanowiącym dla zdrowia największe zagrożenie rakiem prostaty.

 

Efektem przeprowadzonych badań z uwagi na ich charakter są stwierdzone dodatkowo przypadki chorobowe dotyczące układu moczowego a mianowicie:

  • 4 przypadki nowotworów – w jednym przypadku nowotworu pęcherza moczowego i w 3 przypadkach nowotworu nerki,
  • 16 przypadków kamicy nerkowej,
  • 16 przypadków występujących w nerkach torbieli,
  • 12 przypadków stulejki,
  • 3 przypadki przepukliny.
     

Kolejna zorganizowana przy finansowym wsparciu Powiatu Krotoszyńskiego akcja badań profilaktycznych znalazła swe potwierdzenie w potrzebach środowiska oraz dała mieszkańcom powiatu szansę wczesnego wykrycia choroby. Dokonując podsumowania akcji współpracujący ze Stowarzyszeniem specjalista urolog stwierdził, że tego typu akcje profilaktyczne warto prowadzić choćby w celu wykrycia tych 4 stwierdzonych przypadków nowotworów, co pozwala na szybkie podjęcie procesu leczenia. Zainteresowanie badaniami potwierdza także rosnącą w grupie panów wiedzę zdrowotną i świadomość istniejących w w/w dziedzinie zagrożeń. Dla organizatora liczy się natomiast fakt, iż beneficjenci korzystają z badań, zdobywają niezbędną wiedzę zdrowotną i znają występujące zagrożenia W każdym przypadku wykryte w czasie badań przypadki chorobowe są uzasadnieniem dla prowadzonych działań, które pozwalają sądzić, że na podstawie otrzymanej diagnozy każdy beneficjent wykorzysta zdobytą wiedzę i zadba o własne zdrowie.

 

Źródło: Stowarzyszenie "Pomóżmy sobie"


Reklama - Sprzedam mieszkanie


Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.plReklama - OSK AS Maria Maśniak
Reklama - EUROWARSZTAT Kaczmarek
Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra


Reklama - Kredyty Krotoszyn - FinUP Partner - Tomasz Gierko

iKrotoszyn.pl reklamy Szukasz pracwonika? Znajdź go z Nami!