iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Reklama internetowa w gazecie

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Krotoszyn

Sprawę CSiR Wodnik zbada prokuratura

2019-02-08 09:02:00

Prokuratura zajmie się sprawą odmowy przez Tomasza Niciejewskiego, prezesa CSiR Wodnik, wglądu do dokumentów tej miejskiej spółki, o co zabiegał Bartosz Kosiarski, legitymujący się mandatem radnego miejskiego.

Temat po raz kolejny znalazł się na sesji Rady Miejskiej w Krotoszynie. Tym razem jednak na tym się nie skończy, bowiem o sprawie została powiadomiona Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie.

- Zwróciłem się do prezesa CSiR Wodnik w Krotoszynie - Tomasza Niciejewskiego, o udostępnienie mi do wglądu dokumentów związanych z procedurą wykonawcy lodowiska - mówił podczas sesji radny B. Kosiarski. Rajca dodał, iż wynikało to z posiadanej przez niego wiedzy na temat szeregu nieprawidłowości związanych z funkcjonowaniem spółki, a wcześniej zakładu budżetowego. - Prezes za namową rzekomego radcy prawnego, odmówił mi wydania jakichkolwiek dokumentów, co bez wątpienia stanowiło przestępstwo z art. 276 kk. i przestępstwo nakłaniania do tego czynu - oświadczył rajca. - O zaistniałym procederze poinformowałem na forum Rady zarówno radnych, jak i burmistrza w dniu 27 grudnia. Pomimo tego, do tej pory żaden z organów gminy Krotoszyn nie zareagował na niezgodne z prawem poczynania prezesa CSiR Wodnik wobec radnego, ani też na podejrzenia radnego co do nieprawidłowości w procesie zarządzania wspomnianą spółką, a wcześniej zakładem budżetowym.

Radny na sesji zwrócił się do przewodniczącej Rady z postulatem zainicjowania działań w celu wyjaśnienia zasygnalizowanych okoliczności. Jednocześnie poinformował, iż pismo trafiło także do wiadomości prokuratury.

 

- Wpłynęło do nas pismo, które adresowane jest do rady. Badamy jaka była intencja, bo pismo otrzymaliśmy tyko do wiadomości. Jesteśmy w chwili wyjaśniania. Jesteśmy zainteresowani, ale czy pod kątem przestępstwa, tego dziś nie wiemy. Musimy spytać tego pana, co on wie. Nic więcej na ten temat dziś nie powiem - wyjaśnia Maria Kołodziejczyk, Prokurator Rejonowy w Krotoszynie.

 

A co na ten temat do powiedzenia ma Tomasz Niciejewski, prezes CSiR Wodnik. - Nie dostałem żadnego pisma. Jak dostanę to się ustosunkuję. Na razie nie znam jego treści, bo w sesji nie uczestniczyłem - oświadczył.

 

 Reklama - Sprzedaż opału - Skup złomu - Usługi transportowe - Krotoszyn

Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebraiKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl