iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAMRynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

-->
Reklama internetowa w gazecie
Środa
20
luty
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
25
26

Reklama internetowa w gazecie
Artykuł sponsorowany

Sprzedaż kamperów w Polsce

2018-12-06 20:12:00

Czas wakacji i urlopów to czas decyzji. Oferty z biura podróży, samodzielne planowanie lotów i hoteli, albo wyjazd własnym autem. O ile podróżujemy w pojedynkę lub parą spokojnie możemy wybrać się za granicę samochodem osobowym, o tyle z całą rodziną spakowanie się na kemping może być problematyczne. Dodatkowo nie wszyscy domownicy mogą być zachwyceni nocami spędzanymi w namiocie. Najlepszym rozwiązaniem na tego typu wycieczki jest zakup wygodnego kampera.

Nowy czy używany?
 
 
Sprzedaż kamperów w Polsce wciąż nie cieszy się dużą popularnością, zwłaszcza jeśli chodzi o samochody nowe. Koszt nieużywanego kampera wynosi około 100 tysięcy złotych, czyli tyle samo co porządny samochód osobowy z salonu. Nie dziwi tym samym statystyka. Firma Samar zarejestrowała, że w 2014 roku w Polsce sprzedano 108 kamperów, a w następnych latach sprzedaż utrzymywała się na podobnym lub niewiele wyższym poziomie. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku kamperów używanych. W roku 2014 takich samochodów sprowadzono 766, a z roku na rok zainteresowanie znacznie rośnie. Możemy zatem wyciągnąć wniosek, że Polacy chętnie wypoczywają w kamperach, jednak koszt zakupu nowego auta jest dla nich o wiele za duży. 
 
 
Skąd sprowadzić dobrego kampera?
 
 
Najczęściej kampery sprowadzane są z Wielkiej Brytanii, Włoch, Szwecji i Niemiec. Na zachodzie jest to popularna metoda spędzania wakacji i każda większa rodzina posiada tego typu samochód do podróżowania. W porównaniu do Polski sprzedaż kamperów w innych krajach Europy jest większa o nawet kilka tysięcy egzemplarzy. Może to być spowodowane nie tylko kwestami finansowymi, ale także łatwiejszym dostępem do ubezpieczeń. Na Wyspach Brytyjskich można zaopatrzyć się w Motorhome Insurance, które można znaleźć na przykład tutaj:
https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/.
 
Atrakcyjne polisy pozwalają na zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym oraz zapewniają wakacje bez zmartwień.
 
 
Najpopularniejsze marki
 
 
W przypadku nowych kamperów Polacy wybierają marki Caravans International, Elnagh i Roller Team. Jednakże z racji niewielkiego zainteresowania w 2014 roku w Polsce sprzedano mniej niż 10 sztuk samochodów każdego z wymienionych producentów. Niestety polski rynek nie jest jeszcze na tyle otwarty na kampery, aby producenci brali go pod uwagę przy produkcji i sprzedaży aut. Jeśli mówimy o samochodach sprowadzanych zza granicy, Polacy wybierają inne marki. W 2014 roku najpopularniejsze były modele Hymer, Dethelfs i Buerstner. Średni wiek kupowanych przez Polaków używanych kamperów to około 10 lat.
 Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - EUROWARSZTAT Kaczmarek
Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne


Reklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket

Autopromocja ikrotoszyn.pl

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra


Reklama internetowa w gazecie

Reklama internetowa w gazecie

iKrotoszyn.pl reklamy Szukasz pracwonika? Znajdź go z Nami!