iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Ogłoszenie - Jan Dziedziczak kandydat na europosła

Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA


Patronat Medialny - Targi Export Expo

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT


Reklama - OSK AS Maria MaśniakReklama - Kredyty Krotoszyn - FinUP Partner - Tomasz Gierko

Reklama - Bar u Żaby - Kurczak z Rożna - Smażalnia Ryb

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Czwartek
23
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31
Artykuł sponsorowany

Sprzedaż kamperów w Polsce

2018-12-06 20:12:00

Czas wakacji i urlopów to czas decyzji. Oferty z biura podróży, samodzielne planowanie lotów i hoteli, albo wyjazd własnym autem. O ile podróżujemy w pojedynkę lub parą spokojnie możemy wybrać się za granicę samochodem osobowym, o tyle z całą rodziną spakowanie się na kemping może być problematyczne. Dodatkowo nie wszyscy domownicy mogą być zachwyceni nocami spędzanymi w namiocie. Najlepszym rozwiązaniem na tego typu wycieczki jest zakup wygodnego kampera.

Nowy czy używany?
 
 
Sprzedaż kamperów w Polsce wciąż nie cieszy się dużą popularnością, zwłaszcza jeśli chodzi o samochody nowe. Koszt nieużywanego kampera wynosi około 100 tysięcy złotych, czyli tyle samo co porządny samochód osobowy z salonu. Nie dziwi tym samym statystyka. Firma Samar zarejestrowała, że w 2014 roku w Polsce sprzedano 108 kamperów, a w następnych latach sprzedaż utrzymywała się na podobnym lub niewiele wyższym poziomie. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku kamperów używanych. W roku 2014 takich samochodów sprowadzono 766, a z roku na rok zainteresowanie znacznie rośnie. Możemy zatem wyciągnąć wniosek, że Polacy chętnie wypoczywają w kamperach, jednak koszt zakupu nowego auta jest dla nich o wiele za duży. 
 
 
Skąd sprowadzić dobrego kampera?
 
 
Najczęściej kampery sprowadzane są z Wielkiej Brytanii, Włoch, Szwecji i Niemiec. Na zachodzie jest to popularna metoda spędzania wakacji i każda większa rodzina posiada tego typu samochód do podróżowania. W porównaniu do Polski sprzedaż kamperów w innych krajach Europy jest większa o nawet kilka tysięcy egzemplarzy. Może to być spowodowane nie tylko kwestami finansowymi, ale także łatwiejszym dostępem do ubezpieczeń. Na Wyspach Brytyjskich można zaopatrzyć się w Motorhome Insurance, które można znaleźć na przykład tutaj:
https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/.
 
Atrakcyjne polisy pozwalają na zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym oraz zapewniają wakacje bez zmartwień.
 
 
Najpopularniejsze marki
 
 
W przypadku nowych kamperów Polacy wybierają marki Caravans International, Elnagh i Roller Team. Jednakże z racji niewielkiego zainteresowania w 2014 roku w Polsce sprzedano mniej niż 10 sztuk samochodów każdego z wymienionych producentów. Niestety polski rynek nie jest jeszcze na tyle otwarty na kampery, aby producenci brali go pod uwagę przy produkcji i sprzedaży aut. Jeśli mówimy o samochodach sprowadzanych zza granicy, Polacy wybierają inne marki. W 2014 roku najpopularniejsze były modele Hymer, Dethelfs i Buerstner. Średni wiek kupowanych przez Polaków używanych kamperów to około 10 lat.
 Ogłoszenie - Witold Tomczak kandydat na posła do europarlamentu

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra KaletyReklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama - SEZAM VOX KROTOSZYN - SKŁADY BUDOWLANE


Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebraiKrotoszyn.pl reklamy Szukasz pracwonika? Znajdź go z Nami!