30

Biegi z przeszkodami

Strażak z Krotoszyna wśród najlepszych spartan w Europie!

2018-07-11 09:07:00

7 lipca, czołówka zawodników z całej Europy, stanęła na starcie globalnego biegu z przeszkodami w samym sercu Alp. W gronie najlepszych europejskich spartan znalazł się st. sekc. Szymon Kujawa, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Mistrzostwa Europy Spartan Race w miejscowości Morzine we Francji, to dystans 23 km i ponad 30 przeszkód. Wśród nich wspinanie z 40-kilogramowym łańcuchem na szyi, 2-kilometrowa pętla z workiem o masie 25 kg oraz pływanie w jeziorze z drewnianą belą, dlatego też bieg ten ogłoszono mianem najcięższego dystansu w historii biegów przeszkodowych.

Mawiano „Sukces rodzi się w bólach…” i oto przykład! St. sekc. Szymon Kujawa kwalifikacje na Mistrzostwa Europy w Morzinie uzyskał w styczniu podczas zimowego Spartan Race w czeskim Libercu. Od tamtej pory każdą wolną chwilę poświecił przygotowaniom do tego wielkiego wyzwania. Start wśród najlepszych zawodników Europy w biało-czerwonych barwach, to wielka rzecz i wielka nagroda za wysiłek włożony w realizację celu. W samym sercu Alp zdobył "szczyty gór" i spełnił marzenia. Bardzo dobre przygotowanie zaowocowało ukończeniem niezwykle wymagającej trasy i pokonaniem wszystkich przeszkód w czasie 4 godz. i 29 min.

Funkcjonariusz z krotoszyńskiej komendy uplasował się na 38. miejscu w kategorii M25-29 oraz 159. na 569 uczestników w klasyfikacji ogólnej. Spośród Polaków uzyskał trzeci czas.