iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama wyborcza - Paweł Radojewski


Reklama wyborcza - Zbigniew Brodziak - Twój skuteczny radnyReklama - Poradnia Dobry Dietetyk - Piotr Kaźmierczak

Reklama - OSK AS Maria Maśniak
Reklama wyborcza - Stanisław Szczotka - Skuteczny dla PowiatuInformacja na temat możliwości reklamy w informatorze ślubnym
Informacja jak stworzyć prostą stronę www wraz z numerem kontaktowym


Autopromocja zakładki informatora ślubnego

Czwartek
18
październik
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Krotoszyn - Pleszew

Szansa dla kobiet! Pierwsze takie operacje w Południowej Wielkopolsce

2018-02-21 10:02:00

Po pierwsze, to wielki sukces lekarzy z pleszewskiego szpitala, którzy przeprowadzili pierwszą w Południowej Wielkopolsce operację rekonstrukcji i plastyki piersi po chorobie nowotworowej. Po drugie, jest duża szansa dla kolejnych kobiet czekających na taką operację, także z Krotoszyna i okolic.

W pleszewskim szpitalu wykonano, po raz pierwszy w Południowej Wielkopolsce, rekonstrukcję i plastykę piersi po chorobie nowotworowej. Operacje przeprowadził prof. Dawid Murawa w asyście chirurgów lek. Leszka Kaczmarka, lek. Radosława Lisieckiego i lek. Piotra Przybyły z pleszewskiego szpitala.

Zespół przeprowadził trzy operacje. Jedna z kobiet pochodziła z naszego rejonu, a dwie były z innych części Wielkopolski. Zrekonstruowano u nich piersi po wykrytym i leczonym raku sutka.

 
Pleszewskie Centrum Leczenia Raka Piersi będzie zabiegać o akredytację i tytuł „Breast Cancer Unit”, co pozwoli nam spełnić europejskie  standardy dotyczące postępowania i leczenia tej choroby - informuje Ireneusz Praczyk, rzecznik prasowy Pleszewskiego Centrum Medycznego. W tym szpitalu, rocznie leczonych jest 450 pacjentów z rakiem piersi, w tym około 150 operacyjnie.

 

Cztery lata temu z inicjatywy ordynatora Oddziału Onkologicznego - Zbigniewa Olejaka i ordynatora Oddziału Chirurgicznego - Pawła Przybył,y powstało Centrum Leczenia Raka Piersi, które postawiło sobie cele: profilaktyka, diagnostyka i leczenie raka piersi.

- W Polsce na badania profilaktyczne piersi zgłasza się około 40% kobiet, a np. w Niemczech, jak mówią nam koledzy z Amerland Kliniki, z którą współpracujemy, zgłaszalność kobiet wynosi około 80%. Dlatego zaprosiliśmy do współpracy prof. A. Wojtyłę i prof. Zatońskiego, naukowców z olbrzymim doświadczeniem w dziedzinach epidemiologii i badań profilaktycznych, którzy na co dzień pomagają nam poprawić wyniki w dziedzinie profilaktyki chorób piersi - informuje I. Praczyk.

 

W zakresie diagnostyki - wprowadzono zasadę, że pacjentka po pojawieniu się w PCM, w tym samym lub następnym dniu ma pobrany materiał do badań histopatologicznych. Druga zasada polega na tym, że pacjentką po zabiegu zajmuje się specjalnie powołana osoba tzw. koordynator, który jest z nią w stałym kontakcie i powiadamia o kolejnych etapach leczenia. Diagnostyka kończy się zebraniem specjalistów, które odbywa się raz w tygodniu. Są to specjaliści z zakresu chirurgii, onkologii, radiologii, lekarze od prof. Milewskiego oraz psycholog. Zespół ten ustala zasady i kolejność leczenia (radioterapia, chemioterapia, operacja).

 

Zdajemy sobie sprawę, że coraz większa liczba pacjentek stawia przed nami coraz większe wyzwania, np. moglibyśmy przeznaczyć jedną z sal operacyjnych tylko do operacji onkologicznych. Chcemy uzyskać akredytację dla naszego Centrum Leczenia Raka Piersi i uzyskać tytuł "Breast Cancer Unit", czyli spełnić w naszym szpitalu wymogi polskie i europejskie dotyczące postępowania w tej chorobie. Gwarantem sukcesu całego przedsięwzięcia dla pacjentek z Południowej Wielkopolski, jak i naszego Oddziału Chirurgicznego jest współpraca z prof. Dawidem Murawą - kończy I. Praczyk.

 Reklama wyborcza - KW Krotoszyn Na Nowo
Reklama wyborcza - Kandydata do Rady Miejskie w Krotoszynie


Reklama wyborcza - Joanna Król-Trąbka - Kandydatka do Sejmiku
Reklama - EUROWARSZTAT Kaczmarek
Reklama - Ubezpieczenia Zduny Ryszard Teodorczyk


Zamów taxi w Krotoszynie


Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecie

Autopromocja ikrotoszyn.pl

Reklama internetowa w gazecieInformator Budowlany w gazecie internetowej iKrotoszyn.pl
sławomir Glód
LOMBARD SMOK


iKrotoszyn.pl reklamy iKrotoszyn.pl reklama w sieci gazet