iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAMRynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

-->
Reklama internetowa w gazecie
Środa
20
luty
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
25
26

Reklama internetowa w gazecie
Ważne sprawy

Trujesz? Dostaniesz mandat!

2018-11-14 10:11:00

Zdjęcie: Archiwum
Kilkanaście dni temu straż miejska otrzymała od rządu prawne narzędzia, dzięki którym może skuteczniej walczyć ze smogiem, a właściwie z osobami, które zatruwają środowisko naturalne, swoich sąsiadów i także – mniej lub bardziej świadomie – siebie...

Chorujemy. Niestety, coraz częściej i na coraz groźniejsze choroby. Gdzie szukać winnego? Jednym z nich jest z pewnością powietrze, to które wdychamy wraz ze szkodliwymi substancjami. Smog, to już nie domena wielkich metropolii, to także kłębiący się dym na wielu małych osiedlach, gdzie wciąż dominuje jeszcze tradycyjne opalanie w piecu, który spala "wszystko".

Na ilość wydobywającego się szkodliwego dymu z komina wpływ ma nie tylko rozpoczynanie palenia od plastikowych butelek, dorzucanie do ognia pociętych starych, lakierowanych mebli, ale także nieumiejętne rozpalanie w piecu. - Mam ponad 40 lat. Mieszkam na jednym z osiedli domków jednorodzinnych – mówi pan Grzegorz. - Dwa miesiące temu trafiłem do szpitala z diagnozą nowotworu. Jestem po usunięciu części płuca. I to jest jedna kwestia. Druga, to taka, że w badaniu histopatologicznym wykryto u mnie pylicę – mówi nasz rozmówca. - Pierwsze pytanie od lekarza onkologa brzmiało: czy pracuję w kopalni? Nie widzę innego wytłumaczenia, jak smog. Teraz boję się o zdrowie moich dzieci... Czy dożyją choć mojego wieku - dodaje.

 

Niestety, wciąż – mimo dużej kampanii informacyjnej – trujemy siebie. Dotąd służby lokalne miały związane ręce w walce ze "spalaczami śmieci". 1 listopada to się jednak zmieniło. Straż miejska może już za to karać. Wszystko dzięki rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 11 października 2018 roku. Wcześniej, bo w grudniu minionego roku Radni Sejmiku Województwa Wielkopolskiego przyjęli tzw. uchwałę antysmogową, w sprawie wprowadzenia ograniczeń lub zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

 

Wracając jednak do ministerialnego rozporządzenia, to warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Od 1 listopada straż miejska może ukarać za spalanie w domowych piecach mułów i flotokoncentratów, węgla brunatnego, niskiej jakości miału, mokrego drewna. Ponadto mandat można otrzymać za zamontowanie po 1 września 2017 roku i używanie kotła pozaklasowego. I oczywiście strażnicy mogą ukarać za palenie odpadów w kominku, piecu, kotle oraz ich palenie na powierzchni ziemi.

 
Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - EUROWARSZTAT Kaczmarek
Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne


Reklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket

Autopromocja ikrotoszyn.pl

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra


Reklama internetowa w gazecie

Reklama internetowa w gazecie

iKrotoszyn.pl reklamy Szukasz pracwonika? Znajdź go z Nami!