iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT


Reklama - Kredyty Krotoszyn - FinUP Partner - Tomasz GierkoPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Reklama internetowa w gazecie
Ważne sprawy

Walka z patostreamingiem

2019-07-19 10:12:37

Kilka tygodni temu został zainaugurowany Ogólnopolski Program ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Świecie Wirtualnym.

W ramach tego projektu zaplanowane są spotkania edukacyjne w całej Polsce dotyczące walki z patostreamingiem oraz koordynacją działań instytucji państwowych oraz organizacji pozarządowych. Podczas wakacji, dzieci mając zdecydowanie więcej czasu wolnego, spędzają go w dużej mierze przeglądając strony w Internecie. Właśnie tam, coraz częściej mamy do czynienia ze zjawiskiem patostreamingu, na które szczególnie podatne są dzieci i młodzież. Jako przewodniczący Senackiego Zespołu Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Świecie Wirtualnym angażuję się z wielką przyjemnością we wszystkie projekty, które są związane z bezpieczeństwem najmłodszych - tłumaczy senator Łukasz Mikołajczyk. - Podczas ostatniego spotkani zespołu rozmawialiśmy o zjawisku patostreamingu. Obecny na posiedzeniu był minister Adam Andruszkiewicz, który zajmuje się tym zjawiskiem. Skala problemu jest z roku na rok coraz większa. Uważam, że pilnie trzeba walczyć z patostremingiem w sieci. Wspólnie z ministerstwem cyfryzacji podjęliśmy stosowne działania w tym temacie. Najważniejsza jest profilaktyka i edukacja - mówi Ł. Mikołajczyk.

 

Patostream* – transmisja internetowa na żywo, prowadzona w serwisach internetowych udostępniających wideo strumieniowe (np. w serwisie YouTube), w trakcie której prezentowane są liczne zachowania powszechnie uznawane za będące dewiacjami społecznymi, w tym zwłaszcza takie jak: libacje alkoholowe, przemoc domowa lub wulgaryzmy. Kolejne czynności są wykonywane w zamian za wpłaty pieniężne dokonywane przez widzów.
W Polsce zjawisko ich powstawania znacznie wzrosło w latach 2017–2018. 
Badacze twierdzą, że skutki patostreamu u widzów mogą w dłuższej perspektywie polegać na: przyswojeniu sobie przez obserwatora nieznanych dotąd zachowań, osłabieniu hamulców powstrzymujących przed agresją,
przejęciu emocji i motywacji obserwowanego patostreamera.
 
*źródło: wikipedia.pl
 
 Reklama - Sprzedaż opału - Skup złomu - Usługi transportowe - Krotoszyn

Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebraiKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl