iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama - Kredyty Krotoszyn - FinUP Partner - Tomasz Gierko


AUTOPROMOCJA - Zamów reklamę internetową! na iKrotoszyn.plReklama - Bar u Żaby - Kurczak z Rożna - Smażalnia Ryb

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama internetowa w gazecie
Wtorek
18
czerwiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
21
24
25
26
27
28

Reklama internetowa w gazecie
Artykuł sponsorowany

Włodzimierz Szewczyk - kandydat do sejmiku

2018-10-10 08:10:00

Długo zastanawiał się nad tym, czy po raz kolejny podjąć to wyzwanie... Dziś już wiemy, że będzie kandydował do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Włodzimierz Szewczyk - bo o nim mowa - jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej Platforma Nowoczesna do tego samorządu. Czym zamierza przekonać wyborców? O tym poniżej.

Włodzimierz Szewczyk jest krotoszynianinem, ma 59 lat. Z pewnością znany jest doskonale mieszkańcom naszego powiatu, bowiem pracował tutaj, jako nauczyciel, a potem jako wicedyrektor w SPZOZ. - Bardzo długo się zastanawiałem nad tym, czy po raz kolejny podjąć to wyzwanie... Jednak biorąc pod uwagę ogólną sytuację, jaka wytworzyła się w kraju uznałem, że warto byłoby, aby osoby mające doświadczenie w funkcjonowaniu w sektorze finansów publicznych, podjęły tę rękawicę. Stąd moja decyzja, iż wystartuję do Sejmiku. Kandyduję, ponieważ uważam, że mogę przyczynić się do lepszego działania samorządu. Będę dobrym gospodarzem i rzetelnym strażnikiem Naszych pieniędzy.

 

Zdrowie najważniejsze
 

Kandydat PO pracuje od 20 lat w ochronie zdrowia. - Polityka zdrowotna jest mi najbliższa. Koalicja Obywatelska Platforma Nowoczesna ma w planie przede wszystkim - zresztą już rozpoczętą realizcję - budowę nowoczesnego centrum zdrowia dziecka w Poznaniu. Następnym celem jest stworzenie kolejnego, poza centralnym w Poznaniu, ośrodka radioterapii w naszym województwie. Powstanie on w Pile. Będzie to - druga po Kaliszu - filia Wielkopolskiego Centrum Onkologi w Poznaniu. Jest to bardzo ważne, bowiem w ten sposób cała Wielkopolska  uzyska lepszy dostęp do ratującej zdrowie i życie terapii – tłumaczy W. Szewczyk.

Na tym nie koniec. Nowością i godnym poparcia wszystkich z nas jest z pewnością pomysł budowy w Poznaniu, drugiego w kraju ośrodka terapii protonowej. Jedyny obecnie mieści się w Krakowie. - Jest to wysoce zaawansowana metoda walki z nowotworami, bardziej selektywna i bezpieczniejsza dla pacjentów bo dająca znacznie mniej powikłań.

 

Edukacja
 

Najważniejszym zadaniem, jaki stoi przed samorządem województwa, jest kordynacja działań edukacyjnych z rzeczywistymi potrzebami rynku. Służyć temu ma działalność centrów wsparcia rzemiosła i kształcenia zawodowego. Nie mniej ważne, jest radzenie sobie z wyzwaniami stojącymi przed społeczeństwem w dobie powszechnej cyfryzacji. Aby temu sprostać konieczne jest stworzenie odpowiednich aplkacji cyfrowych dostosowanych do każdego etapu kształcenia.

 

Ochrona środowiska
 

Wsród wielu zadań jakie w zakresie środowiska realizuje samorząd województwa na pierwszy plan wysuwa się kwestia ochrony powietrza przed zanieczyszczeniami – mówi W. Szewczyk. - Są pieniądze na walkę ze smogiem w funduszach Województwa Wielkopolskiego i w funduszach unijnych.

Zwraca także uwagę, że w kwestii ochrony środowiska, bardzo ważny jest rozwój energetyki odnawialnej, m.in. fotowoltaiki.

 

Fundusze unijne
 

Nasze województwo jest jednym z tych regionów, które bardzo dobrze wykorzystują fundusze unijne. Jeśli chodzi o perspektywę 2014 – 2020, to jest ono na poziomie blisko 60% - stwierdza. - Z tych funduszy można bardzo wiele zrobić. Fundusze te w połączeniu z budżetem województwa są gwarancją rozwoju Wielkopolski. Jeśli uzyskam mandat na pewno będę robił wszystko, żeby jak najwięcej tych środków tutaj trafiło, tym bardziej, że akurat ta kadencja będzie się pokrywała z początkiem nowej perspektywy unijnej – dodaje.

 

Pomysł na Krotoszyn
 

- Jeśli chodzi o sam Krotoszyn, to oczywiście jest kilka tematów, które można podpiąć pod dofinansowanie ze wspomnianych funduszy. Aktualnie jest realizowana inwestycja na ul. Jasnej. Planowana jest podobna inwestycja na ul. Wiewiórowskiego i na pewno będzie potrzebny wkład z funduszy europejskich bądź funduszy Urzędu Marszałkowskiego. Z tego co wiem, planowana jest też budowa łącznika ul. Przemysłowa – ul. Mahle. Warto się również tutaj postarać, żeby środki zewnętrzne wpłynęły do Krotoszyna. Kolejnym wielkim projektem, który jest realizowany etapowo jest proces rewitalizacji, który zaczął się od Rynku, przez Al. Powstańców Wielkopolskim idąc aż na Błonie, a potem być może dalej... Tutaj także jest możliwość pozyskania środków z funduszu Jessica, co jest też w gestii samorządu województwa wielkopolskiego.

Włodzimierz Szewczyk nie zapomina także o terenach wiejskich i zwraca uwagę, że cały czas jest możliwość uzyskania dofinansowania do remontu świetlic. A wracając do Krotoszyna, to w planach jest zagospodarowanie terenu przy Szkole Podstawowej nr 5.

 

Szansa na obwodnicę
 

Nikogo nie trzeba przekonywać jak ważną rolę w rozwoju każdego miasta odgrywa transport i komunikacja. Warunki wykonywania transportu często mają wpływ na decyzje gospodarcze inwestorów. Strategie rozwoju i inne kluczowe dokumenty będące podstawą dofinansowania wielu przedsięwzięć tworzą władze województwa. Aktualnie, nie ma w tych planach niestety budowy obwodnicy Krotoszyna. Jest jednak duża szansa, żeby w kolejnym rozdaniu unijnych środków, w kontrakcie regionalnym, ta obwodnica się znalazła – przekonuje kandydat. Dodaje jednak, że potrzebne są do tego konkretne starania, zabiegi i koalicja. - Na pewno zrobimy wszystko, żeby to zostało wprowadzone w nowej perspektywie – dodaje.

 

Sejmik – inna specyfika
 

Zdaję sprawę z tego, że wybory do sejmiku są wyborami troszeczkę bardziej odległymi dla przeciętnego obywatela, niż wybory na burmistrza, wójta, prezydenta, do rady miasta czy do rady powiatu. Apeluję jednak o to, żeby podczas głosowania wziąć pod uwagę fakt, iż Krotoszyn może mieć swojego przedstawiciela w Sejmiku. To z kolei może się przełożyć na wymierne korzyści dla tego powiatu – stwierdza W. Szewczyk. –

Budujmy wszyscy przyszłość Wielkopolski jako europejskiego regionu aktywnych i otwartych na nowe wyzwania ludzi – dodaje i prosi o głos 21 października.

 

 

 

Materiał sfinansowany z KWW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska


Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


Reklama - Intermarche Krotoszyn - SupermarketReklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebraReklama internetowa w gazecie

iKrotoszyn.pl reklamy Szukasz pracwonika? Znajdź go z Nami!