iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


AUTOPROMOCJA - Zamów reklamę internetową! na iKrotoszyn.pl


Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama internetowa w gazecie
Wtorek
23
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
29
Z powiatu

Wypadkowy weekend w powiecie...

2019-06-17 09:06:00

Zdjęcie: JRG Krotoszyn
W miniony weekend na drogach powiatu krotoszyńskiego doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

W sobotę, 15 czerwca, o godzinie 13:28 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch pojazdów osobowych w miejscowości Rozdrażew. Jak się okazało w zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba.

Dyżurny Stanowiska Kierowania po przyjęciu zgłoszenia do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Rozdrażew.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że na drodze powiatowej doszło do wypadku z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Samochód marki VW Passat uderzył w przydrożne drzewo, natomiast posiadający niewielkie uszkodzenia pojazd marki Seat Ibiza znajdował się na poboczu drogi. Kierowcy uczestniczący w zdarzeniu samodzielnie opuścili uszkodzone środki transportu. Droga powiatowa została całkowicie zablokowana.

Strażacy w pierwszej kolejności zabezpieczyli teren działań oraz przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego kierowców przekazano pod opiekę lekarza, który po wykonaniu badań w karetce pogotowia podjął decyzję o hospitalizacji mężczyzny, który podróżował pojazdem marki VW Passat. W dalszym etapie działań w uszkodzonych samochodach odłączono akumulatory, natomiast funkcjonariusze policji przeprowadzili czynności dochodzeniowe oraz wprowadzili na drodze powiatowej ruch wahadłowy. Z uwagi na brak dodatkowych zagrożeń na miejscu wypadku interwencje trwającą 3 godziny i 55 minut zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

 

Kolejne zgłoszenie o wypadku drogowym, w pechową sobotę 15 czerwca, roku wpłynęło o godzinie 23:44. Tym razem strażacy usuwali skutki wypadku z udziałem pojazdu osobowego w miejscowości Chachalnia w gminie Zduny.  

 

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej w Krotoszynie oraz dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zdunach.  Samochód ratownictwa technicznego z JRG PSP w Krotoszynie, po dotarciu pierwszych zastępów został zawrócony do miejsca stacjonowania, z uwagi na wystarczające siły i środki na miejscu wypadku.

Po przybyciu pierwszych zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej, Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że samochód osobowy marki Ford Focus zjechał poza obręb jezdni na pole uprawne i leży na boku. W wyniku zdarzenia uszkodzony został również płot ogrodzeniowy jednej z posesji. W momencie przybycia na miejsce zdarzenia straży pożarnej, kobieta kierująca pojazdem znajdowała się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego w karetce pogotowia, natomiast pasażer był nadzorowany przez funkcjonariuszy policji. Ruch drogowy odbywał się wahadłowo.

Strażacy w pierwszej kolejności zabezpieczyli i oświetlili teren działań. Następnie w uszkodzonym pojeździe odłączono akumulator. Decyzją lekarza zespołu ratownictwa medycznego kobieta kierująca pojazdem została przetransportowana karetką pogotowia do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, natomiast pasażera do szpitala przewieźli funkcjonariusze policji. Z uwagi na umiejscowienie pojazdu poza obrębem jezdni na przydrożnym polu, które nie generowało dodatkowych zagrożeń dla pojazdów poruszających się drogą, działania straży pożarnej trwające 1 godzinę i 34 minuty zostały zakończone i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

 

W niedzielę, 16 czerwca, doszło do kolejnego wypadku na drogach powiatu krotoszyńskiego. O godzinie 10:10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Staniew (gmina Koźmin Wielkopolski).

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Koźmin Wielkopolski.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów ochrony przeciwpożarowej, Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że samochód osobowy marki Audi A4 uderzył w drzewo i wpadł do przydrożnego rowu. W momencie przybycia straży pożarnej jedyny uczestnik zdarzenia znajdował się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego w karetce pogotowia, a  ruch drogowy został zabezpieczony przez funkcjonariuszy policji.

Działania straży pożarnej w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie strażacy odłączyli akumulator w uszkodzonym pojeździe. Kierownik Zespołu Ratownictwa Medycznego po przeprowadzeniu diagnostyki w karetce pogotowia podjął decyzję o hospitalizacji uczestnika zdarzenia. W chwili zakończenia czynności dochodzeniowych przez funkcjonariuszy policji, wezwana na miejsce pomoc drogowa, zabrała uszkodzony pojazd z miejsca wypadku, natomiast Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej przystąpiły do usuwania płynów eksploatacyjnych oraz elementów karoserii samochodowej z jezdni.  Po likwidacji zagrożenia działania trwające łącznie 2 godziny i 06 minut zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

 

 
Fotorelacja


Źródło: asp. Mateusz Dymarski


Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


Reklama - Intermarche Krotoszyn - SupermarketReklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebraiKrotoszyn.pl reklamy Szukasz pracwonika? Znajdź go z Nami!