iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
Reklama - Intermarche Krotoszyn - SupermarketReklama - Poradnia Dobry Dietetyk - Piotr Kaźmierczak

Reklama - OSK AS Maria Maśniak
PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów

Autopromocja zakładki informatora ślubnego

Środa
19
wrzesień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Z policji

Zima w działkowych altanach

2017-10-09 09:10:00

Zdjęcie: Archiwum
Zima to czas, gdy działkowcy rzadko zaglądają na swoje ogródki i do altan. Jest to też niestety czas, gdy dochodzi tam częściej do włamań i kradzieży.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie uczestniczyli w spotkaniu z prezesami zarządów ogródków działkowych powiatu krotoszyńskiego. Mundurowi prowadzą rozmowy przede wszystkim o realnych zagrożeniach i odpowiednim zabezpieczeniu mienia. Funkcjonariusze uwrażliwiają działkowców jak ważna jest wzajemna sąsiedzka współpraca. W czasie spotkania omówiono również czym jest aplikacja „Moja komenda” i „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.
 
W sezonie zimowym może dochodzić do częstszych włamań i kradzieży przedmiotów z altan na terenach ROD. Funkcjonariusze podejmują działania mające na celu ograniczenie tych zjawisk, jednak właściwe zabezpieczenie swojej własności najlepiej uchroni przed ryzykiem stania się ofiarą przestępstwa.
 
 

Policja apeluje do działkowców:

 • dokonujcie częstszych kontroli działek swoich i sąsiadów,
 • interesujcie się nieznanymi samochodami, które parkują w okolicy, zapisujcie ich numery rejestracyjne. uwagi przekazujcie do najbliższej jednostki policji.
 • zadbajcie o bezpieczeństwo waszego mienia pozostawionego w domkach letniskowych, altanach poprzez zakładanie solidnych zamków w drzwiach, montaż okiennic i wzmocnienie ościeżnic.
 • po pracy umieszczajcie narzędzia w zabezpieczonych schowkach.
 
 
Pamiętajmy o tym, że:
 
 • Na działce nie powinniśmy pozostawiać wartościowych przedmiotów. Drogie narzędzia elektryczne czy sprzęty kuchenne mogą kusić potencjalnych złodziei.
 • Nie pozostawiajmy kluczy pod wycieraczką lub w innym łatwo dostępnym miejscu. Zabezpieczmy należycie okna i drzwi w swoim domku, załóżmy dobre zamki, w razie potrzeby zastanówmy się nad montażem okiennic.
 • Zanotujmy, jakie posiadamy sprzęty, łącznie z ich cechami charakterystycznymi. W razie kradzieży łatwiej będzie je rozpoznać i udowodnić, że są naszą własnością.
 • Zwróćmy uwagę na kręcące się w pobliżu działki osoby. Zapytajmy kogo szukają, popatrzmy na ich zachowanie, przyjrzyjmy się im, starajmy się zapamiętać jak wyglądają. Spostrzeżenia te mogą być przydatne policji, gdyby doszło do włamania.
 • Współdziałajmy z sąsiadami. Zwracajmy uwagę również na ich domek. Podczas ich nieobecności interesujmy się ludźmi poruszającymi się w rejonie ich działki. Zwracajmy uwagę na hałasy, niecodzienne odgłosy, wynoszenie mebli lub sprzętów przez osoby obce, którym nie towarzyszy nikt ze znanych sąsiadów.
 • Ubezpieczmy swój domek na działce, by w przypadku włamania, chociaż częściowo uzyskać rekompensatę.
 • W razie wątpliwości, podejrzenia zagrożenia czy włamania należy jak najszybciej powiadomić policję dzwoniąc pod numer alarmowy 997.
Źródło: KPP Krotoszyn


Reklama - Stomatologia Żukowski lek. stom. Michał Żukowski stomatologia ogólna


Reklama - EUROWARSZTAT Kaczmarek
Reklama - Ubezpieczenia Zduny Ryszard Teodorczyk


Zamów taxi w Krotoszynie
Informator Budowlany w gazecie internetowej iKrotoszyn.pl


Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecie


Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecie


sławomir Glód
LOMBARD SMOK


iKrotoszyn.pl reklamy iKrotoszyn.pl reklama w sieci gazet